Чому люди змінюють прізвища

Зміна прізвища

Досить часто можна почути від людей нарікання на своє прізвище. Тому і не дивно, що починаються розмови на кшталт: «Я не хочу мати таке прізвище, з мене всі сміються і так далі».

Так от, таким людям я відповім, що ім’я та прізвище дуже легко змінити. Для цього треба піти у паспортний стіл, написати заяву, заплатити гроші і через деякий час вам видадуть новий паспорт.

Як на мене, це все суцільна маячня. Змінити прізвище – це не поважати перш за все своїх предків, а потім вже й себе.

Хоча, бувають і випадки коли прізвище змінюють бо іншого виходу нема.

Наводжу декілька прикладів:

1. Для виїзду закордон.

Уявіть собі ситуацію. Поїхали ви відпочивати чи працювати закордон. Там з вами сталися непередбачувані обставини і, як наслідок, вас депортували з країни.

Що робити далі? А їхати то треба.

Саме тоді людина приходить у паспортний стіл, змінює через деякий час прізвище, згодом всі документи і згодом знову має можливість поїхати закордон в цю ж країну звідки її депортували.

2. Після одруження.

Дуже багато ходить розмов на тему: а чи варто жінці змінювати своє прізвище на чоловіка. Я вже неодноразово висловлювався з приводу цього питання.

Повторюся ще раз. Таки варто, адже саме таким чином жінка показує свою повагу до чоловіка, одна сім’я – одне прізвище.

Також читайте:   Ім'я Ілля

Тому, як не крути, а після одруження жінка таки має змінити своє прізвище на чоловіче.

3. Людина кардинально змінює своє життя.

Не сказав би що це аж така причина щоб змінювати прізвище, але вона таки має право на життя.

От жила людина, нічого за декілька років в неї не виходило в житті і в один прекрасний момент вона вирішила змінити все у своєму житті: ім’я, прізвище, місце проживання, сферу зайнятості тощо.

Також до цього пункту би відніс проблеми із законом, з порчею…. Кажуть і таке буває.

4. Немилозвучність прізвища.

Це саме той варіант про який я писав на початку публікації.

От є людина, прізвище в неї: срака, гнида, задрочка чи щось на зразок цих варіантів. Всі з цієї людини сміються, весь час підколють.. Від цих слів страждає нервова система, є вплив на подальше життя людини, її нащадків і так далі.

Тому, саме зміна прізвища допомагає хоч якось вирішити цю проблему.

Яким би гарним чи не гарним не було ваше прізвище пам’ятайте, що вихід із будь-якої ситуації є завжди. Навіть тоді, коли приходиться виходити через вхід.

Автор статті: Vorobus.Також раджу прочитати:

коментарів - 4 може ще щось напишете?

 1. Stakeholder 26.08.2015 пише:

  Яким би гарним чи не гарним не було ваше прізвище пам’ятайте, що вихід із будь-якої ситуації є завжди. Навіть тоді, коли приходиться виходити через вхід.

  це як? народитись заново? 😀

 2. vrubli 27.08.2015 пише:

  Направду кажучи аргументи притягнені за вуха.
  1 – “для виїзду закордон” – вже давно не актуальне, тому що при депортації беруть цифрові відбитки пальців, тож легально повернутись просто змінивши прізвище не вийде.
  2 – це взагалі пережитки Радянського союзу – маячня якась “показує повагу до чоловіка” у нас що – патріархат якийсь де жінка як рабиня має показувати повагу до чоловіка? А він повагу до неї як показує? А в тій же Європі живуть якось сім’ї де чоловік і дружина з різними прізвищами, і навіть добре живуть.
  3 – кардинально змінити своє життя, ну звісно ХЗ, може такі диваки бувають…

 3. Arwenita 28.08.2015 пише:

  “адже саме таким чином жінка показує свою повагу до чоловіка, одна сім’я – одне прізвище. ”

  Справа навіть не стільки в повазі, скільки в традиції. Так вже склалось у нашого народу, що жінки традиційно беруть прізвище чоловіка, коли виходять заміж. Не бачу в такій традиції нічого поганого чи принизливого. Навпаки – ще один пунктик об”єднання в одне ціле. В інших країнах є свої традиції або їх відсутність з приводу зміни прізвища. Є країни, де імена-прізвища взагалі “багатоповерхові”. Не те, що їм так подобається – мати прізвище з 3-4 “поверхів”. Просто в них така традиція. І вони її дотримуються. Так само, як і ми – своєї. Хоча, що стосується правового поля, у нас зараз нема суворої регламентації на цю тему. Хочеш – змінюй прізвище, хочеш – залишайся на дівочому. Головне – щоб всі були щасливі і кохали один одного =)

 4. Lili 16.09.2015 пише:

  Головне – щоб всі були щасливі і кохали один одного =)- підримую на всі 100%

Написати коментар

Ваш email не публікуватиметься.


*