Блокування популярних сайтів, а що далі?

Порошенко заблокував сайти

В останні дні головною новиною в інформаційному просторі є указ президента про обмеження доступу на користування такими сайтами як Вконтакті, Однокласники, Мейл. ру, Яндекс та низку інших сайтів та продуктів. Серед них і Парус, 1С і так далі.

Мотивував «коуч» країни це тим, що зараз триває війна між Україною та Росією й треба максимально обмежити доступ до всього антиукраїнського.

Це одразу ж викликало шквал критики серед користувачів інтернету, адже, на думку багатьох людей, саме таким чином було порушено наші права. В країнах Європи чи тій же Америці такого би точно ніколи не зробили.

Люди вже створюють між собою спільноти де радяться як жити далі, що робити і так далі. У когось проходило життя в цих соціальних мережах, хтось мав бізнес, комусь просто було цікаво тут посидіти.

Особисто я вважаю, що кожна людина має право заходити туди куди їй заманеться й ніхто не має права у цьому перечити. Не подобається сидіти в тих же однокласниках, то можна видалити свою сторінку. Свого часу це ваш автор зробив.

А примусово когось заставляти це робити, це нонсенс.

У мене ще є ряд питань на які би хотілося отримати відповідь:

1. Чому рівно три роки президент тягнув щоб ухвалити цей указ?

Як тільки почалася війна, то треба було одразу ж це зробити.

2. Для чого робити заборону на соціальні мережі, пошуковими, якщо все це можна легко обійти?

Йду сьогодні на роботу, стоять дітлахи шкільного віку й обговорюють питання блокування «кантахтів». Вони вже все вияснили як їм обійти заборону, де знайти проксі й так далі.

Обійдуть і що далі? Будуть собі користуватися. Ніхто ж штрафувати не буде.

3. Що буде з фейсбуком?

Зрозуміло, що зараз народ активно кинеться у цю соціальну мережу. Кого там ще не було, одразу ж буде реєструватися, «толкати» свій продукт, можливо заклики до чогось і так далі.

Також читайте:   Підсумки роботи блогу Воробуса у червні

Мені здається цю соціальну мережу суттєво зіпсують. У першу чергу школярі.

4. Чому не придумали української альтернативи «контактам»?

Свого часу ніби щось думали таке зробити, але запустили й згодом це все пропало. Чи не пора вже це зробити? Якщо людина буде мати щось на зразок українських контактів, то їй не потрібно буде шукати шляхи щоб зайти в ту чи іншу заборонену мережу.

5. Чому заборону зробили саме тоді, коли Євросоюз видав нам безвіз?

Якщо не помиляюся, в Європі не люблять коли щось обмежують. І на даний момент це виглядає тупо по відношенню до Європи. Так виглядає що президент спеціально чекав дозволу, щоб потім обмежити доступ.

6. Чому президент не закриє свої фабрики в Росії?

Якщо відмовлятися від усього, то від усього. Чи я не правий? Так, закрили «контакти», «Наше радіо», «Парус» і так далі. То давайте повністю будемо незалежними від північного сусіда.

Одним словом, більше запитань ніж відповідей. Ми то без соціальних мереж зможемо прожити. Може люди почнуть більше виходити в люди, читати книги, проводити час на природі.

Але чи дане рішення згодом не потягне за собою заборону доступу до сайтів, які не сподобаються владі? Сьогодні вищеперелічені, завтра ютюб, інформаційні ресурси і так далі.

Зараз ми боремося з «рускім міром», так він дістав, але ж саме таким шляхом можуть бути напрацьовані схеми щоб у майбутньому боротися з іншими інформаційними ресурсами чи соціальними мережами.

Суто як людині-українцю добре, що блокують російські продукти, але ж зрозуміло що це шоу.

Хочеться почути й вашу точку зору, читачі блогу, по цьому питанню.

Автор статті: Vorobus.Також раджу прочитати:

коментарів - 6 може ще щось напишете?

 1. Stakeholder 19.05.2017 пише:

  у владі запроваджуючи такі закони напевно не робили це спонтанно, і напевно розуміли що ефективного методу блокування цих інтернет ресурсів немає, тому я думаю це певного роду експеримент, ціллю його напевно і є пошук таких методів. щодо російського бізнесу в загальному то блокування його роботи в Україні в умовах війни виглядає логічно, що ж до соцмереж то вони є не стільки рупорами пропаганди руского міра скільки вікном яке дозволяє побачити цей русскій мір зсередини, туди викладують свої приватні дані всі ці іхтамнєти, трактористи і шахтарі , що є цінною інформацією для незалежнмх​ аналітиків, що збирають і корелюють докази з відкритих джерел, що вже неодноразово довело свою ефективність в розслідуваннях проти злочинів Кремля. Якби у владі дійсно хотіли посилити позиції України, вони б позбулися міністрів псевдореформаторів, бариг в армії, і продажних прокурорів. Без цього все решта є профанацією.

 2. The Notorious B.I.G. 19.05.2017 пише:

  Чоколядовому Петрові просто нема куди дівати зайві гроші 🙂

 3. PVS 19.05.2017 пише:

  – «в країнах Європи чи тій же Америці» є свої потужні медіаресурси, які здатні протистояти пропаганді. В нас їх нема і фігачити гроші на їх створення, коли треба купляти кулі і зброю, ніхто не буде.

  – своєї соцмережі в нас нема в першу чергу тому, що всі були задоволені аднаглазніками, кантахтом і мордокнижкою. Всі потуги її створити вилялися в щось напівмертве, бо соціальна мережа – це в першу чергу спілкування великої кількості народу. Спілкування великої кількості народу потребує великих серверних ресурсів. Тратити багато грошей не заробляючи ніхто не зможе. А заробити нова соцмережа не може, бо в неї мала аудиторія, а на більшу – див.вище – нема грошей 😀

  – закони щодо перетину кордонів обмежують нашу свободу і бізнесові можливості значно більше. Розвиненіші країни закриваються від нас, ми закриваємся від рашки і Ко. Нормальний процес. Чому його інтернет-аналог так всіх здивував?

  – школьнікі: обхід через проксі не є тру вей. тру вей – TOR 😉

 4. PVS 19.05.2017 пише:

  І до речі: щоб твій сайт не тормозив при спробі загрузки заблокованого віджета кантактів – прибий віджет.

 5. Stakeholder 19.05.2017 пише:

  сумніваюся що тор буде для середньостатистичного школоло хорошою альтернативою, і не треба їх туди агітувати щоб вони забивали і без того повільний тор своїм спамом, бо в мене є великий сумнів що хтось з них піднатужиться і розщедриться на рілей

  • PVS 20.05.2017 пише:

   Ну якийсь відсоток технічно грамотних знайдеться, які розберуться що до чого, і тоді будуть і рілеї, і сайти *.onion
   До речі: моїх 5 Mbps виглядають приблизно одинаково що з TOR’ом, що без. Напрягає тільки cloudflare’овська ре-капча, але то таке – з ростом кількості рілеїв мало б померти.

Написати коментар

Ваш email не публікуватиметься.


*