Книга «Виховання Любов’ю» : Про Марцеліну Даровську

Книги ЛОНПБ

«Чи знаєте ви, Сестри і Брати мої,
Хто є тими земними ангелами?
Це ви — ви Христом покликані пильнувати Його душі, освічувати їх, навчати…».

Це слова монахині Марцеліни Даровської, яка беатифікована 6 жовтня 1996 року в Римі. Вона писала, що ніщо на землі не викликало в її серці такого зворушення, стільки почуттів, стільки думок і бажань, як діти.

Марцеліна Даровська з родини Котовичів – засновниця Згромадження Сестер Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії. Народилася у багатодітній польській сім’ї 16 січня 1827 року в Шуляках на Черкащині, померла 5 січня 1911 року в Язловці на Поділлі.

Вона залишила свої практичні виховні поради, які можна знайти в книзі Сестри Гражини від Всезаступництва Пресвятої Діви Марії «Виховання любов’ю. Педагогічна система блаженної Марцеліни Даровської» (– Язловець, 2011. – 143 с.).

Ось декілька з них:

• Вчіть дітей безкорисливості, бо вона катастрофічно зникає зі світу.
• Якщо буде вимогливість без любові – вони збунтуються, а якщо любов без вимогливості – висміють.
• Одна дитина потребує лагідності, іншу ж ніжність дратує; одну треба заохочувати, а з другою пожартувати, третю тримати міцно, з четвертою порозумітися – до кожної підбирати засоби, що найбільш відповідають її особі, її потребам.
• Що означає вийти заміж?

Це взяти на себе відповідальність за щастя іншої людини; а щоб щастя дати – необхідно його мати.

• Виховання – це справа любові. Викладати може кожен професор, але навчить і вплине лише той, хто любить.
• Добра вчителька – велике слово! Означає воно виховательку з Божою поміччю Божих істот, провідницю в їх розумовій і моральній праці.
• Завдання вчительки – орати, сіяти, знищувати бур’яни і збагачувати грунт, а сходи й урожай може дати лише Бог. Його про це благай! І протягом багатьох років чекай результату.

Наталя ЗвольськаТакож раджу прочитати:

Написати коментар

Ваш email не публікуватиметься.


*