Пам’ятник Героям Небесної Сотні у Городенці

Городенка

Маю багато вільного часу, а тому можу розповісти нашим читачам про цікаві місця в яких довелося побувати. Не одним же коронавірусом жити. Він нікуди не дівся й, так виглядає, що не скоро покине. Ну, хіба що придумають вакцину.

Про вірус ще поговоримо згодом, а поки що про симпатичне місто на Івано-Франківщині, в якому вдалося побувати цього року.

Називається воно Городенка й розташоване воно вже фактично у Чернівецькій області. Завдяки керівництву однойменного футзального клубу, який виступає цьогоріч у Другій лізі України, мені вдалося прогулятися цим містом й ознайомитися з ним.

Що вразило, так це пам’ятник Небесній Сотні на вулиці Івана Богуна. Часто катаюся Україною й можу сказати, що подібного я ніде не бачив.

Місто Городенка (фотогалерея)

Офіційне відкриття відбулося у 2017 році. Варто також згадати хто долучився до його створення, а це:

Автори проекту Василь Гуменяк і Олександр Малкович, а також підприємці, які проводили будівельні роботи - Василь Павлович та Іван Мороз, а також організатори робіт - заступник голови райдержадміністрації Ярослав Левкун, релігійні громади, сільські голови та усі меценати, які долучилися до створення пам’ятника.

Цікавий цей пам’ятник тим, що на ньому вирізьблено прізвища та імена Героїв Небесної Сотні, які загинули на нашу волю, свободу. Пам’ятаймо, що в інших містах були випадки, коли псували імена, розбивали як у Києві.

Тут це важко зробити, адже імена вирізьблено.

Також варто виділити саму ідею пам’ятника. Як бачимо з фото протестуючі незгідні з діями влади й тримають у руках захисні щити.

А на щитах зображена карта України аби підкреслити, що це проблема усієї держави, а не лише певної когорти людей. Є і Донбас, є і Крим. А то буває багато хто забуває, що це наша територія.

Тому, якщо будете у Городенці обов’язково відвідайте це місце й віддайте шану Героям!!!Також раджу прочитати:

Написати коментар

Ваш email не публікуватиметься.


*