Берці: що врахувати при купівлі?

берці

Такий тип взуття, як берці, створюється для складних умов експлуатації. Завдяки цьому вони мають підвищену міцність, що забезпечує зручність навіть при тривалому носінні. Активно використовуються військовослужбовцями, альпіністами, мисливцями, рибалками та представниками силових структур. Втім, берці популярні і в якості повсякденного взуття для міста, вони добре доповнюють мілітарі-стиль.

Відмінні характеристики

У порівнянні зі звичайними черевиками, берці, залежно від моделі, більш стійкі до проколів, їх підошва забезпечена ефективним протектором, а також додатковими захисними елементами в області п’ят та пальців. Внаслідок цього взуття витримує великі навантаження без пошкоджень та запобігає травмуванню.

Класичні моделі мають шнурівку та дають змогу швидко зафіксувати взуття на нозі. Також ви можете купити берці https://pancer.com.ua/ua/berc з додатковими липучками або блискавкою. Для запобігання розтягування та перелому голеностопа вони надійно фіксуються на нозі, знижуючи ризик травмування. Це особливо актуально в зимовий період року або при походах по скелястій місцевості.

На що звертати увагу при виборі?

Насамперед необхідно ознайомитися з розмірною сіткою певного бренду. Рекомендується орієнтуватися на довжину устілки. Важливими параметрами також є ширина та підйом. Оптимально приміряти кілька моделей перед покупкою, щоби знайти найбільш зручний варіант.

Важливо також правильно визначити сезонність. Від цього буде залежати, наскільки комфортно ви будете себе почувати. Так, бувають літні, зимові та демісезонні берці. Вони відрізняються один від одного використовуваними матеріалами, наявністю або відсутністю утеплювача, а також вагою.

Найлегші – це літні моделі. Вони, як правило, виготовляються зі швидковисихного та повітропроникного матеріалу. Може використовуватися сітчасте полотно, яке забезпечує хорошу вентиляцію.

Демісезонні моделі розраховані на вологу погоду, мають ефективний протектор підошви для пересування по бруду. У них, як правило, немає утеплювача. В більшості випадків мають водовідштовхувальну поверхню.

Для зимових варіантів характерна наявність утеплювача, а також потовщеної та антиковзаючої підошви. Це найважливіші показники. Підбирати необхідно залежно від кліматичної зони, тобто де передбачається їхня експлуатація. Деякі зимові берці розраховані на температуру до -10, інші можуть ефективно зігрівати й в -40 градусів Цельсія. Нерідко забезпечуються мембранним матеріалом, який надійно захищає від вологи ззовні та здатний відводити надлишки тепла, поту від ноги. Завдяки цьому стопа залишається в теплі. Врахуйте, що використовувати мембранні моделі потрібно разом зі спеціальними шкарпетками.

Зимові берці, як правило, мають підошву з термоеластопласта або вулканічної гуми. Вона не втрачає еластичності при низькій температурі повітря, має низьку теплопровідність і протиковзкі властивості. При виборі зверніть увагу на товщину підошви та малюнок протектора. Також уточніть, яка устілка всередині черевика – вшита або витягується. У другому випадку ви легко при необхідності зможете замінити її на нову.

Літні та демісезонні моделі найчастіше забезпечуються поліуретановою підошвою. Вона полегшує взуття та забезпечує високу гнучкість. Водночас, якщо ви плануєте переміщатися кам’янистою місцевістю, краще підбирати берці з твердою підошвою, яка захищає ступні.Також раджу прочитати:

Написати коментар

Ваш email не публікуватиметься.


*