Чим зайнятися в Карпатах на вихідні

гора Шпиці

Що може бути краще, ніж вибратися на вихідні з душного Львова у Карпатські гори. Подихати чистим повітрям, пройтися по гірських стежках, видертися на якусь вершину, поплавати у прохолодній річці чи озері, назбирати ягід, грибів або ж просто посидіти на терасі, милуючись гірськими краєвидами.

Розповідаю для новачків, чим можна зайнятися у Карпатах на вихідні (досвідчені, сподіваюсь, давно це вже освоїли – для них буде інша стаття). Можете також пошукати тури вихідного дня, де все найцікавіше вже зібрано в межах однієї поїздки і все організовано включно із харчуванням, проживанням, транспортом та розвагами.

Походи в гори

Складно уявити повноцінний відпочинок в Карпатах без походу у гори. Це і випробування на витривалість, і милування пейзажами, і нічні посиденьки біля вогнища (якщо похід передбачає ночівлю у наметі). Говерла, Парашка, Піп Іван, Пікуй, Шпиці – список вершин для підкорення у Карпатах можна ще довго продовжувати… Похід в гори – це також чудова нагода відпочити ментально, відволіктися від соціальних мереж, Інтернету (в горах він попросту може бути недоступний). Якщо у Вас немає власного досвіду походів чи друзів з таким досвідом – найкраще замовити тур з гідом і не вештатися самому по горах.

похід в гори

Рафтинг по гірських річках

Чудова нагода збадьоритися, отримати дозу адреналіну і просто чудово відпочити від міської суєти – це здійснити сплав карпатською річкою. Якихось особливих навичок для цього не вимагається, а все спорядження нададуть організатори сплаву. Найпопулярніша ріка для рафтингу у Карпатах – це Чорний Черемош, а найпопулярніший маршрут пролягає між селами Дземброня та Красник, де найкращі пороги для цілей рафтингу. Також сплавляються по річках Білий Черемош, Прут.

рафтинг

Збір ягід і грибів

У карпатських лісах у сезон можете знайти багато грибів – білих, козарів, лисичок, опеньок та інших, а також усіляких ягід – ожину, малину, чорницю, лісові суниці. Крім суто меркантильних цілей збір грибів і ягід виконує ще й рекреаційну функцію, допомагає розвинути спостережливість, концентрацію, а також просто гарно відпочити на природі. Але будьте обережні – крім їстівних у лісі знайдете і багато отруйних грибів і ягід, тому найкраще керуватися принципом – не впевнений – не беру.

збір грибів у Карпатах

Велотури

Гарна нагода побачити якнайбільше цікавого за якнайкоротний час – проїхатися якимось із велосипедних маршрутів по Карпатах, який зараз є достатньо і різної складності – від прогулянкових до екстремальних. Якщо свого власного ровера немає чи не зручно везти його з собою – у популярних туристичних місцях зазвичай працюють велопрокати.

велотур

Кінні погулянки в гори

Ще один спосіб відпочити у Карпатах під час уікенду – це прогулятися по горах на конях. Спеціальний досвід для цього не обов’язковий, а необхідний інструктаж Вам проведуть на місці. Для багатьох міських мешканців кінна прогулянка стане новим цікавим досвідом у подорожах та чудовою нагодою розслабитись і зарядитися позитивною енергією.

кінна прогулянка

Насамкінець, якщо Ви вирішили організувати собі відпочинок самостійно – даю лінк, де можна знайти собі житло: проживання в карпатах. Гори кличуть. Приємного Вам відпочинку та незабутніх вражень!Також раджу прочитати:

Написати коментар

Ваш email не публікуватиметься.


*