ГБО 6: принцип роботи та основні переваги

ГБО 6: принцип роботи та основні переваги

Роботи над удосконаленням газобалонного обладнання в конструкторських відділах виробників ведуться постійно.

Порівняно недавно з’явилися інноваційні системи ГБО 5, більш детально про які можна дізнатися за посиланням: https://farre.com.ua/cars/pryamoj-vprysk/. Вони ще навіть не встигли масово завоювати своїх прихильників. Але це не зашкодило італійським розробникам створити абсолютно нову конструкцію обладнання 6-го покоління. Пізніше аналогічну модель розробили голландські інженери бренду Vialle. В їхній системі впроваджено унікальне рішення. Подача зрідженого палива здійснюється не газовими, а бензиновими форсунками.

Принцип функціонування ГБО 6

Принцип дії газобалонного обладнання 6-го покоління має певні аналогії з роботою ГБО 5, але є й істотні відмінності, як у функціонуванні, так і в його установці. Система функціонує в такий спосіб:

  • при відкритті дверей водія автоматично здійснюється запуск системи;
  • насос нагнітає паливо в трубопроводи;
  • зріджений газ надходить до модуля узгодження і блокує подачу бензину;
  • газове паливо переміщається по бензиновому каналу, необхідний тиск підтримується бензиновим насосом;
  • зріджений газ подається до форсунок, змащує і охолоджує їх, виключаючи ризик засмічень розпилювача;
  • форсунки функціонують у звичайному режимі, як з бензином.

Якщо газу подається більше, ніж потрібно для роботи двигуна, надлишки надходять в магістраль обратки і повертаються в балон. Тобто роботу ГБО 6 може забезпечувати система подачі бензину, наявна в авто. Перемикання з одного палива на інше здійснюється під контролем бортового комп’ютера і управляється модулем узгодження.

Основні переваги обладнання

Специфіка конструкції ГБО 6, що дозволяє подавати газове паливо безпосередньо за рахунок штатної паливної системи авто, забезпечує обладнанню кілька важливих переваг:

  • точність дозування палива, що забезпечує максимальну економію газу і збереження показників потужності двигуна;
  • система подачі палива авто стає універсальною, працює з бензином і газом, двигун без збоїв переходить з одного виду палива на інше;
  • в автомобілях з варіатором газ якісно згорає, а потужність силового агрегату підвищується.

ГБО 6: принцип роботи та основні переваги

На сьогодні газобалонне обладнання 6-го покоління доступно далеко не кожному власнику авто, адже вартість цих систем дуже висока. Також фахівців, здатних грамотно провести монтаж досить складної конструкції, небагато, та їх послуги коштують відповідно. Навіть в країнах центральної Європи такі системи ГБО поки рідкість.

Автор статті: Piligrim.Також раджу прочитати:

Написати коментар

Ваш email не публікуватиметься.


*