На що ми дарма витрачаємо свої кошти?

Кавомани

Чи задумувалися наші читачі на що вони витрачають свої кошти? Якщо чесно я цього ніколи не робив, особливо коли був молодим. Але, вже зараз, коли стаю більш зрілим, то розумію, що у більшості випадків – це дарма трата.

Хоча, недаремно кажуть, що грошей ніколи не буває багато. Хто заробляє менше, то їм їх не вистачає, хто має більше їм також не вистачає, адже мають зовсім інші витрати. Вони вже хочуть купити автомобіль, а то й два, квартиру, потім дачу, трактор, кота, слона і так далі.

Автор цього посту зібрав десятку найнепотрібніших речей на які ми витрачаємо свої кошти:

1. Алкоголь.

Як не крути, а на нього у людей йде дуже багато коштів. Керівникам багатьох країн вигідно аби нація спивалася. Люди напиваються, отримують залежність, а потім пиячать і пиячать. Люд не задумується над тим а скільки ж коштує та ж пляшка пива у магазині, а скільки у генделику. За коньяки та горіляку я вже мовчу. Тому й бари такі прибуткові, а ми окрім проблем зі здоров’ям на цьому нічого не маємо.

2. Таксі.

По собі знаю, що я часто замість того аби йти пішки лінуюся і сідаю на таксі. Для чого? Щоб знову витратити непотрібні кошти. Цирк на дроті я на плоті. Комусь даю заробити, а сам втрачаю «папери». Так, це комфорт, тебе швидко доставлять, але ж можна і десь зекономити.

3. Їжа у закладах.

Вона також не з дешевих. Стараюся готувати собі сам або їсти те, що є вдома під рукою. Якось їхав автобусом і розговорився зі старшою пані. Вона розповідала яким є смачним хот-дог, хоча я вже давно їх не їм. А уявіть собі Ви йдете на заправку, купуєте «шкідливу» їжу за 45 гривень, а там булка і сосиска. Для чого це? Та піти магазин, купити сосисок, булок, додати капусти, гірчиці. Та їх буде штук 10-ть, а не один.

4. Дорогі телефони.

Дивлюся я на людей, накупляють айфонів і тішаться. Та краще за ці кошти поїхати відпочити, пізнати щось нове, прочитати цікаві книги, глянути фільми. Та, зрештою, купити дівчині квіти, зробити їй приємне.

5. Азартні ігри.

Думаю не треба зайвий раз говорити про те, що можна побавитися у тоталізатори, карти на гроші, купити всілякі лотереї тощо. Сподобалася мені фраза одного дядька, який на моє запитання що він добився у житті відповів іронічно: «нічого, адже пів життя провів у конторі, а пів життя у барі». Один раз виграєш, а потім десять разів програєш.

6. В нашій країні стрімко поширюється культура споживання кави, в тому числі на винос.
Мобільні кав’ярні окупували всі рентабельні перехрестя і приносять по 1-3 тис. доларів чистого доходу на місяць. Це не дивно, адже націнка на ароматний напій в середньому становить 400-500%.

Щодня купуючи по одному лате за 35-50 грн, кавомани складають гідну конкуренцію курцям за розміром непотрібних витрат.
“Ранок без кави – день не задався”? Якщо це про вас, можливо, варто замінити цей ранковий ритуал на щось не менш бадьоре але більш ощадливе? 😉

7. Книги.

А чому б нам не піти у бібліотеку та не взяти книгу для себе? Невже вони не працюють? Чи знову ж таки ліньки? На ці культурні заходи держава виділяє велику кількість коштів.

8. Дорогий одяг.

Знову ж таки понти велика сила. Пішов у брендовий магазин, купив труси за тисячу гривень, а потім місяць їси картоплю з сіллю. Кому це треба? Треба буде простішим.

9. Мобільний зв’язок.

Ага, ще одна фішка вам для роздумів. Має людина Київстар, так ще треба Лайф, Водафон. Для чого? Понти?

10. Подорожі.

Все має бути в міру. Пригадую свого часу я витратив на поїздки стільки грошей, що міг вже зараз мати два автомобіля. Хоча, до подорожей відношуся позитивно, просто треба не їздити де вже бував.Також раджу прочитати:

коментарів - 2 може ще щось напишете?

  1. Arwenita 05.07.2021 пише:

    Мій улюблений священник отець Тарас Бровді в одному з відео циклу “Майтеся файно” познайомив глядачів з цікавим словом – дуригріш. От воно якраз чітко все це характеризує. Речі, які не несуть особливої цінності і користі, зате витягають гроші.

  2. Arwenita 05.07.2021 пише:

    А от з книгами не згодна. Категорично! Купую мало – 2-3 книги на рік. Зате всі для мене дуже цінні. Крім того, я ділюся ними з татом. Він теж читати любить.

Написати коментар

Ваш email не публікуватиметься.


*