Що собою представляє аспартам та наскільки він безпечний?

E951

Аспартам є низькокалорійним підсолоджувачем, який приблизно в 200 разів солодший за цукор, та містить при цьому менше 4 калорій на грам. Це біла кристалічна речовина без запаху, яка містить дві амінокислоти, які також містяться в різних продуктах харчування, а саме L-аспарагінова кислота та L-фенілаланін.

Аспартам був випадково відкритий у 1965 році хіміком Джимом Шлаттером, який працював над лікуванням виразки шлунка і у даний час використовується як інгредієнт у багатьох продуктах харчування, цукерках та напоях. Він також відомий під кодовою назвою E951. Існує сотні досліджень, які вказують на те, що аспартам безпечний для людей, за винятком осіб з рідкісним спадковим захворюванням, відомим як фенілкетонурія. Замовити аспартам можна, наприклад, в Інтернет-магазині «MegaChem» тут: https://megachem.com.ua/ua/aspartam-e951.html.

Аспартам швидко перетравлюється в шлунково-кишковому тракті людини. Там він розкладається на три компоненти, які всмоктуються у кров. Такими компонентами є:

  • метанол;
  • аспарагінова кислота;
  • фенілаланін.

Наскільки безпечно вживати аспартам при діабеті?

Кожен діабетик знає, як важко знайти хороший штучний підсолоджувач. Одним із популярних у даний час варіантів є аспартам. Тим діабетикам, які люблять поласувати солодким, аспартам може бути простим, достатньо безпечним та водночас недорогим вибором.

Аспартам широко вивчений і досліджений. Поточні дані багатьох досліджень показують, що аспартам не впливає на рівень цукру в крові або інсуліну.

Чи є ризики вживання аспартаму діабетиками? Не було виявлено, що аспартам становить ризик для людей з цукровим діабетом. Однак важливо читати етикетки на продуктах, які містять аспартам. Тому що ці продукти можуть містити інші інгредієнти, які можуть підвищити рівень цукру в крові. Одним із прикладів цього є хлібобулочні вироби, які мають маркування без цукру. Ці види їжі можуть бути підсолоджені аспартамом, але також містять і біле борошно.

Інші продукти та напої, що містять аспартам, наприклад дієтична газована вода, також можуть містити хімічні добавки, яких слід уникати. Втім, вживання у їжу продуктів і напоїв, підсолоджених аспартамом, може допомогти людям з діабетом насолоджуватися смаком солодощів, не вживаючи продуктів, які негативно впливають на рівень цукру в крові. Але при потребі найкраще порадитись із лікарем щодо використання аспартаму при діабеті.

Автор статті: inna.Також раджу прочитати:

Написати коментар

Ваш email не публікуватиметься.


*