Олександр КОСЕНКО: «Збірна Косова знаходиться на непоганому рівні»

Олександр Косенко

Головний тренер національної чоловічої збірної України Олександр Косенко розповів про підготовку команди до матчу 4-го туру Основного раунду європейської кваліфікації до чемпіонату світу-2024 проти Косова.


– Олександре Петровичу, вже завтра на збірну України очікує поєдинок проти збірної Косова. Розкажіть, в якому режимі команда готується до нього?

– 5-го листопада команда прилетіла до Приштини. Впродовж наступних трьох днів працювали у режимі одноразових тренувань, а також провели теоретичні заняття.

– Що можете сказати про зал, в якому відбудеться матч?

– Буду відвертим, покриття не дуже сподобалося. Видно, що воно є трохи старим. Часом навіть у м’ячів немає належних відскоків від паркету. Є невеличкі вибоїни, які залатані. Звичайно, хотілося б, щоб покриття було швидшим. Хоч зал знаходився після волого прибирання, сліди від клею після гандболу залишаються. Однак, обидва суперники перебуватимуть у рівних умовах.

– Федерація футболу Косова вивісила банери на підтримку нашої країни у залі. Наскільки приємно тренуватися за такого антуражу?
– Всі країни, де ми грали після 24-го лютого щиро підтримують Україну. Це додає наснаги!

– Місяць тому наша команда вже грала зі збірною Косова. На цей раз поєдинок проходитиме на майданчику суперника. Напевно, про те як вболівають на Балканах всім добре відомо.
– Грати на виїзді завжди важче. На Балканському півострові завжди палко підтримують свої команди в усіх ігрових видах спорту. До того я вже зазначав, що збірна Косова знаходиться на непоганому рівні. Вони дійсно зробили крок вперед у порівнянні з нашим очним поєдинком трирічної давнини. Легко точно не буде. Ми маємо виходити на паркет й бути максимально сконцентрованими від початку зустрічі.

Також читайте:   Отакар МЕСТЕК: «Ми безпосередньо контактуємо з футболістами та футзалістами з України»

– На жаль, для збірної України зараз усі поєдинки є виїзними. Чи згодні, що напевно краще грати у повному залі, коли більшість людей вболівають за суперника, ніж у порожньому?
– Звичайно. Ми граємо для глядачів. Безумовно, це додаткова перевага для господарів, а гості отримують від трибун певний тиск. Однак, хочеться відчувати атмосферу й бачити вболівальників. Також сподіваємося, що на трибунах буде присутньою й частина української діаспори.

– Що скажете про новачка команди Ростислава Семенченка, який восени став півфіналістом юнацького Євро, а влітку здобув срібло студентського чемпіонату світу?
– Дійсно, Ростислав добре провів матчі студентського чемпіонату світу та звернув увагу на себе. Сподіваюся, що він далі прогресуватиме й зробить крок вперед від студентських та юнацької збірних до національної. Ростислав добре себе проявляв у цих командах, тому й заслужено отримав виклик.

– Матч проти збірної Косова стане останнім офіційним для збірної України у 2022-му році. Бажання піти на чотиримісячну паузу у кваліфікаційних поєдинках з перемогою в активі є додатковою мотивацією?
– Перемогою хочеться завершувати як перший, останній та будь-який інший матч впродовж року. Будемо намагатися потішити вболівальників гарною грою та позитивним результатом.

Автор статті: Vorobus.Також раджу прочитати:

Написати коментар

Ваш email не публікуватиметься.


*