Воєводська віза: переваги, особливості оформлення

воєводська віза

Для можливості працювати в Польщі, необхідно мати документи для легального перебування в країні. До таких документів відноситься воєводська віза. Які переваги надає даний тип візи? На яку роботу можна претендувати з воєводською візою?

Що таке воєводська віза та які переваги вона надає?

Для легального працевлаштування необхідне відкриття воєводської візи. Польська воєводська віза – це віза, яка видається на рік (бувають випадки коли видається на менший термін – 10 або 11 місяців, залежно від запрошення на роботу). Якщо польський роботодавець видає запрошення на рік, це означає що й візу видадуть на цей термін. Якщо ж запрошення на рік, але термін його дії вже почався и пройшов місяць або два, тоді цей місяць (два) заберуть від 12 місяців візи.

В документі будуть зазначені такі дані: дата з якого по яке число діє віза; кількість днів перебування в Польщі; дані громадянина (прізвище та ім’я, серія та номер закордонного паспорта); фотокартка; мета візиту (D-06) означає, що документ виданий на рік та дозволяє працювати в Польщі.

Переваги даного типу візи:

 • Можливість як офіційно перебувати, так і працевлаштуватись та працювати на території Польщі на зазначений в документі термін.
 • Оформлення 12-місячного пропуску на запрошення від воєводи надає можливість скасування візового коридору.
 • Діти громадян України, яким не виповнилось 18 років (неповнолітні) можуть отримати допуск та поїхати разом з батьками.
 • Відкриття візи не залежить від консула.

Звичайно є й мінуси документу. Неможливо точно сказати, скільки часу робиться воєводська віза, адже вона видається на основі запрошення на роботу, яке в свою чергу може оформлюватись від 1 до 3 місяців. Якщо громадянин України бажає зміни місце роботи, йому необхідно отримувати нове запрошення.

Воєводська віза: документи, особливості оформлення

Для відкриття візи на рік необхідно зібрати ряд документів. Потім їх подають у візовий центр або консульство. Видача документів може відрізнятись залежно від черги. Цей строк складає від 1 до 4 тижнів.

Документи на воєводську візу:

 • внутрішній та закордонний паспорт, оригінали та копії всіх сторінок, де є відмітки;
 • номер платника податків (ІПН), також оригінал та копія;
 • страховий поліс, який буде діяти на увесь час перебування в Польщі (оформити його можна в будь-якій страховій фірмі);
 • оригінал квитанції про сплату сервісного збору;
 • заповнена візову анкету;
 • запрошення на роботу від польського роботодавця (оригінал та копія);
 • фотокартка.

Воєводське запрошення на роботу – спеціальний документ, який підтверджує намір польського підприємства прийняти на роботу іноземця, та який зареєстрований на регіональному рівні в Воєводському управлінні. Через воєводство українців на роботу можуть запрошувати: громадяни Польщі; польські компанії, які хочу оформити на роботу працівника-іноземця; іноземці, які постійно та офіційно проживають на території Польщі як мінімум 5 років.

Якщо самостійно отримати запрошення від роботодавця чи воєводську візи здається складним, можна звернутись до кадрових агентств. Менеджери фірм не тільки займаються підбором вакансій для замовника, а й допоможуть з оформленням необхідних документів: резюме, запрошення, заповнення візової анкети та ін.

На яку роботу можуть влаштуватись українці?

Воєводська віза дозволяє офіційно працевлаштуватись українцям в Польщі терміном до 1 року. Сфера роботи в Польщі може бути найрізноманітнішою, це й надає можливість українцям знайти роботу як за фахом, так і без спеціальності чи досвіду роботи. Найбільш популярними сферами для працевлаштування вважаються будівництво, готельно-ресторанна справа, виробництво, сільське господарство та ін.

Популярними серед чоловіків є такі вакансії: різноробочий, будівельник, водій таксі, охоронник, працівник складу, сортувальник, автомеханік та ін. На деякі посади можна влаштуватись не маючи досвіду роботи та спеціальності, на інші – більш високі вимоги. Це й досвід роботи за фахом, знання польської мови (хоча б на розмовному рівні), наявність водійських прав, проходження додаткових курсів (наприклад, для роботи далекобійником в Польщі).

Жінки зазвичай влаштовуються на роботу в Польщі доглядальницею, касиром, швачкою, перукарем, сортувальницею, збирачкою врожаю або помічницею на ферму, робітницею по викладці товару, поваром, офіціанткою. Вимоги для робітниць будуть залежати від сфери працевлаштування та посади. Наприклад, швачка повинна мати відповідні навички, а офіціантка – знати польську мову.

Нерідко в Польщу виїжджають сімейні пари. Більшість з них хоче працювати на одному підприємстві. Така можливість є на заводах, фабриках, фермах, м’ясокомбінатах.

Автор статті: Jorgen.Також раджу прочитати:

коментарів - 2 може ще щось напишете?

 1. Олег 08.05.2023 пише:

  Дякую за інформативну статтю

 2. Ольга 08.05.2023 пише:

  Дякую за статтю, як раз планували отримання візи

Написати коментар

Ваш email не публікуватиметься.


*