Графіті: за чи проти?

графіті

Кожного дня ідучи вулицями ми бачимо різноманітні малюнки на стінах будинків, магазинах тощо. Чи потрібно це місту?

Ці малювання на стінах називаються графіті. Колись це поняття означало техніку малярства на стіні. Тепер це означає будь-які неофіційні публічні тексти, разом зі сучасними. Ба більше, саме сучасні привертають увагу вчених і журналістів, тому в свідомості людини нашого часу зі словом графіті асоціюється передусім добре відомий їй розпис будинків, прогонів на поверхах, ліфтів, вбиралень тощо.

Графіті в Україні вже давно. На вулицях Львова Ви могли спостерігати різні його види. Від написів “я тебе люблю”, “ти алкаш” до незрозумілих символів. Хто це малює залишається загадкою Дуже часто можна побачити політичні гасла. Очікується що у зв’язку з наближенням виборів цих гасел побільшає. Але хіба це нормально портити архітектуру. Потім потрібно стільки зусиль, щоб стерти цей надпис. Також варто сказати, що коли відкриваються нові магазини на них також роблять символи. Хто це робить? Існує думка, що це роблять різні соціальні верстви населення по інтересах.

графіті

Але графіті не завжди погані. Наприклад, поблизу парку культури ім. Богдана Хмельницького дуже гарно розмальовані стіни. Там дійсно гарні витвори. Отак має бути, де старі стіни, брудні, там і має бути графіті. Воно прикрашує місто. А так де-небудь, то абсурд. Мистецтво, якого не розумієш, дратує, ще більше дратує елемент насильства, що є присутнім у графіті, що з’являються в публічних місцях (ці написи і малюнки мають стихійний характер побутування, тому їх неможливо не зауважувати, проходячи по вулицях міста).Тільки зробили фасад, а тут маєш намалювали вже. Що намалювали? Що це означає? Якби малюнки були зрозумілими і гарними, то ніхто би не був злий на це, а так маємо те, що маємо…

Автор статті: Vorobus.Також раджу прочитати:

коментарів - 6 може ще щось напишете?

 1. bankiduki 18.10.2009 пише:

  Звісно це не заважає,а навіть прикрашає , якщо :
  а) це на спеціально-відведених місцях
  б)графіті якісні і креативні , а не паплюжні з лайкою всілякою.

 2. Lanagur 19.10.2009 пише:

  Просто у нас все поставлено на самотік, якщо зібрати цих людей, які малюють де тільки можуть, і скерувати їх на щось позитивно-корисне, вони б принесли значну користь, а так вся енергія виливається на стінах – позитивна в цікавих композиціях, негативна в лайливих словах

 3. Notorious BIG 21.10.2009 пише:

  Якшо б ловив того, хто малює для прикладу на мому будинку – відкрутив би голову!

 4. bankiduki 26.10.2009 пише:

  Lanagur погоджуюся , здалося б нам мати якийсь координаційний центр чи асоціацію… було б корисна така штука.

 5. Архіваріус 05.02.2010 пише:

  bankiduki пише: Lanagur погоджуюся , здалося б нам мати якийсь координаційний центр чи асоціацію… було б корисна така штука.

  Ну от банкі,і організуй асоціацію паплюжників стін та парканів. Заслужиш серед львів’ян пошану. Заодно зможеш на стінах свої вірші друкувати.

 6. фотограф 02.04.2016 пише:

  деколи красиво розмальовують, але більшість графіті псує фасади

Написати коментар

Ваш email не публікуватиметься.


*