Зелений туризм

Зелений туризм

Вже скоро літечко і в кожного закрадається думка: “А чи зможу я вирватися на декілька днів відпочити?”. Оооо так! Такі думки, бува виникають у кожного, кому набрид “галас” міста, вихлопні гази,”зафаршировані” маршрутки та суворі будні роботи.

Поки Ми думаємо, як це ж відкласти копійчину і спробувати чкурнути по гарячій путівці в Туреччину або ж Болгарію, європейці натовпом сунуть в далекі села за пригодами та чистим повітрям. І що цікаво: відпустка в далекі країни – це як мінімум раз на вік, а ось на природу в село можна вирватися і 2 рази на місяць. 🙂

Пан Воробус люб’язно погодився розмістити мою статтю у своєму блозі. Таким чином, сьогодні спробуємо подискутувати на теми: Що таке зелений туризм? Хто такі зелені туристи? і можливо й самому спробувати зелений туризм на ділі?

Зелений туризм для жителів міста – один із чудових способів розслабитися, відпочити духовно,морально та фізично, зібратися думками та силою.

Зелені туристи – відпочиваючі, котрі прагнуть відчувати себе одним цілим з природою, випробувати свої функції організму та звісно розвантажитися від сірої буденності.

В Європі цей вид туризму набув популярності у 80-тих роках, коли жителям мегаполісів захотілося ковтка свіжого повітря, зїсти щось екологічно смачненько та відпочити на свіжому повітрі.Так і виникла ночівля у вільних кімнатах в будинку господарів з мінімальнимими комфортними умовами.

З часом з’явилися невеличкі котеджі та будиночки для винайму.

На даний момент зелений туризм може принести непогані прибутки, якщо цим з розумом зайнятися. Наприклад в Австрії, Ісландії, Польщі, Угорщині цей вид туризму став одним із засобів заробітку для сільських мешканців.

За кордоном влада надає господарствам що займаються послугами для відпочиваючих пільги, вигідні кредити, програми розвитку, всіляко мотивує їх та розвиває. Є різні види таких садиб: ті які надають просто кімнати та мінімум комфортності, є такі, що надають і кімнату і окремо меблі в користування і звісно такі, що надають, вже більше умов як інтернет,телевізор та окремий санвузол.

Якщо розглядати українські терени для ведення такого туризму, то звісно простір дій чималий: Карпати, Поділля, Прикарпаття. Найбільш розвинений регіон в цьому плані це звісно ж Карпатський.

Була спроба розвинути туризм і в Івано-Франківську, але там виникла тяганина з сертифікацією садиб під яку потрапили і місцеві готелі. Влада намагалася зробити ще декілька кроків в розвитку цієї галузі, але як не смутно це звучить: як завжди всім байдуже і діло далі не пішло. В Карпатах навіть розвинулися зелені садиби, хоча трішки вони викривлені зелені.

Також читайте:   Зимові канікули: куди поїхати відпочивати

Одне із правил такого туризму – використовувати екологічно чисті будматеріали, залучати туристів до активної господарської діяльності та вживати власновироблені харчові продукти.

На жаль не прислуховуємося до досвіду тих ж сусідів з Польщі, де ще років 15 тому на Бескидах навіть нога туристів не вступала, а що зараз маємо: розвинута територія, інфраструктура, поселення.

На цій ділянці розвинувся гірськолижній туризм, повиростали як гриби готелі, ресторани, кемпінги, ферми, прокладаються нові маршрути, як вело так і пішохідні. Звісно не все ідеально є там. Але ж яка краса і оригінально можна відпочити, зблизитися з природою і найголовніше отримати від цього задоволення.

Чим багаті тим не раді. 🙁

Такі прекрасні місцини як Дністровський каньйон, Джуринський водоспад, Замки Тернополя і Подільські печери, та й просто на перший погляд пересічні села з мальовничою природою – це одні із територій для екскурсій та відпочинку.

Чомусь люди не охоче відвідують ці місцини. Наперед підготовлений маршрут, власна автівка або ж автівка товариша, приїзд за попередньою домовленістю і хороші вихідні вам гарантовані. Звісно не кожному це до душі,тому що комфортність умов такого відпочинку не зашкалює. Скоріш за все це для активних людей, для людей що прагнуть чогось нового.

Хоча, зрештою можливо і варто проексперементувати. Мабуть все-таки варто поїхати на відпочинок до цих чудових закутків Нашої держави.

Поїхавши у село до рідних чи близьких абож знявши кімнатку в провінційному будиночку можна:

– потинятися по чудовим ландшафтним просторам
– вдихнути на повні груди повітря та легенди про оточуючі ліси та схили.
– подоїти корову 🙂
– скуштувати справжньої екологічної їжі
– отримати цікавий досвід та поспілкуватися з тамтешніми людьми.

Загалом все залежить від вашого бажання і можливостей. Якщо будете мати декілька вільних днів можна зі сімєю вибратися на таку природу, відпочити і дізнатися про чудесні куточки України. Адже знову повторюся – їх в нас безліч.

Зрештою якщо не готові до таких подорожей, можна просто відвідати рідних у селах та за містом, прогулятися тамтешніми місцинами або ж вибратися на вихідний день в Карпати на лоно природи. Є варіант також вирватися з друзями покататися на велосипедах в гори, або ж просто прогулятися і помилуватися красою. Все залежить від Вас.

Подорожуйте і разом розвиваймо туризм в Україні Головне пам’ятаймо: Бережіть природу і залишайтеся homo sapiens, а саме : приберіть за собою, не смітіть, збережіть природу для себе та для нащадків!

Дякую за увагу.

Подорожуймо та відкриваймо для себе нові горизонти!

Автор статті: bankiduki.Також раджу прочитати:

коментарів - 4 може ще щось напишете?

 1. Gena Bukin 25.04.2010 пише:

  Банкідукі вміє дояти корову???? 🙂

 2. Архіваріус 25.04.2010 пише:

  Gena Bukin пише: Банкідукі вміє дояти корову????

  Він колись бачив великі цицьки, і подумав що така процедура, як доїння, йому доступна. 😆

 3. старий пес 28.04.2010 пише:

  Приїжджєйте до мене на село, спати є де в стодолі на сіні, і атракції ріжні є в Старого пса – і поле поурати, і бульбу посадити, і корову подоїти, і гноївку по оборі пометати, і самогонки зо два відра напитисі!

 4. гарна стаття. були з друзями в “червоному”, там де Джуринський водоспад – дуже гарно, хочу ще 🙂

1 Згадки про дану статтю в Інтернеті

 1. Як спланувати поїздку за кордон - Блог про Львів

Написати коментар

Ваш email не публікуватиметься.


*