Про автостоп та вільні мандрівки

автостоп

Цього тижня мені довелося познайомитися з одною цікавою і неординарною людиною, яка проїздом відвідала наше місто. Його звати Антон Кротов. Він росіянин і проживає з батьками у Москві. А також він є засновником Академії Вільних Мандрівок.

Створена ця академія була у вересні 1995 року завдяки старанням Антона Кротова та його близьких товаришів-мандрівників. Ця організація не являється офіціальною організацією. Вона об’єднує людей, які люблять мандрувати неосяжними просторами нашої планети. Метою цієї неформальної організації є пізнання навколишнього світу, про його особливості та способи життя.

В своїх мандрівках члени цієї організації намагаються не користуватися послугами готелів, кемпінгів та туристичних фірм. В основному це мандрівки за допомогою автостопу. Для цього використовується любий попутний транспорт, який доставить вас до мети вашої мандрівки. На ночівлю, як правило, влаштовуються на лоні природи або у місцевих жителів, які люб’язно погодилися надати їм місце для ночівлі.

Антон Кротов

Члени цієї академії ще іменують себе вільними мандрівниками. Під час своїх мандрівок вони намагаються якомога менше користуватися грошовими коштами. Мандруючи по різних країнах вони намагаються спілкуватися зі звичайними людьми, не користуючись послугами туристичних організацій, перекладачів та гідів.

Свої перші мандрівки Антон почав здійснювати за допомогою електричок, коли йому було всього 15 років і з того часу він уже упродовж 20-ти років мандрує по цілому світу. Здійснюючи свої вільні мандрівки, Антону та його друзям по Академії, прийшла до голови ідея створити особливий проект, який вони назвали «Дім Для Всіх». Цей проект стартував у 2006 році і відразу ж здобув масу прихильників.

Ідея полягала в тому, що їхня організація знімала або орендувала на деякий термін (2 - 4 місяці) квартиру або навіть цілий будинок. Таке приміщення автоматично стає «Домом Для Всіх». Кожна людина, яка мандрує самотужки, може приїхати до цього помешкання і прожити там якийсь визначений термін. Проживати в такому помешканні може людина з будь-якими фінансовими можливостями. Якоїсь обов’язкової плати за проживання немає. Але якщо хтось зробить грошову пожертву - то організатори від неї не відмовляються.

За період з 2006 року по 2010 рік було організовано шість таких тимчасових пунктів проживання: в Іркутську, в Киргизії в місті Ош, в Каїрі (Єгипет), у Владивостоці, в Архангельську та в столиці Таджикистану Душанбе. На 2012 рік Академія Вільних Мандрівок планує провести чотири «Доми» в різних кінцях нашої планети.

У своїй розповіді Антон Кротов зазначив, що організатори проекту не гарантують ніяких зручностей. Спати вам доведеться в спальниках на підлозі, який кожен мандрівник мусить мати зі собою. Харчування, екскурсії та різні міроприємства залежать тільки від вас самих.

Під час проживання в «Домі» панує строгий сухий закон. Члени Академії Вільних мандрівок сповідують тверезий спосіб життя. Кожен такий дім існує за рахунок добровільних пожертвувань.

«Дім» Академії Вільних Мандрівок створений для всіх людей. Тут з радістю вітають різні віросповідування та релігії, погляди, вчення. Немає значення якої ти раси та віку, всіх їх раді бачити в «Домі», адже він ніби відтворює нашу планету в цілому.

Також Академія Вільних Мандрівок попереджує, що під час вільних мандрівок ваше життя підлягає ризику. Через це, відправляючись у самостійну мандрівку, обов’язково проконсультуйтесь у досвідчених мандрівників з академії.

P.S. Академія Вільних Мандрівок має свій сайт – www.avp.travel.ru, на якому ви можете почерпнути більш детальну інформацію.

Порада від Воробуса: Якщо Вас цікавить не автостоп, а еміграція, радимо переглянути сайт русские в Нью-Йорке, де Ви знайдете інформацію про еміграцію у США та життя емігрантів.Також раджу прочитати:

коментарів - 11 може ще щось напишете?

 1. black0wolf 21.10.2011 пише:

  Круто. Хотів би я взяти участь у такому дійстві.

 2. Архіваріус 21.10.2011 пише:

  black0wolf, Без питань, до речі досить скоро, з 15 березня по 15 травня 2012 року у Стамбулі буде організовано наступний “Дім”, і ти сміливо можеш вирушати у мандрівку. Заходи на сайт і там про все дізнаєшся більш детально.

 3. Jorgen 21.10.2011 пише:

  Архіваріус, а ти туди збираєшся їхати?

 4. Архіваріус 21.10.2011 пише:

  Jorgen, Напевно поїду, але потрібно купити спальник, бо у мене його нема. Та трохи грошенят зібрати, щоб було на що якусь черству скоринку хліба купити. Давай приєднуйся. 😀

 5. black0wolf 21.10.2011 пише:

  Архіваріус, як би таке в Україні було.

 6. Пан П 21.10.2011 пише:

  black0wolf пише: Архіваріус, як би таке в Україні було.

  Так все в наших руках. А Кротов рулить, маю кілька його книжок, та нажаль не вийшло портрапити на ту зустріч із ним. Але автостопом мандрувати прикольно, ніколи не знаеш де опинишся (чи не опинишся) наступного дня 🙂

 7. Архіваріус 21.10.2011 пише:

  Весь прикол таких мандрівок полягає у тому, що вам не потрібно мати багато грошей. Все вирішує час, в такій мандрівці його потрібно мати дуже багато. І ніхто нікому не забороняє мандрувати. До речі, Антон Кротов наголошував, що мандрівки потрібно починати на своїх теренах. Лише тоді, коли добре освоїш методику подорожей автостопом, можна починати мандрувати по других країнах.

 8. black0wolf 21.10.2011 пише:

  ох я напевно не виживу)

 9. Архіваріус 21.10.2011 пише:

  black0wolf, Не переживай так тяжко – ти не перший. 😀

 10. travelman 12.12.2014 пише:

  Автостоп, это прикольно когда путешествуешь с семьей, а вот пеший поход мне больше нравится http://www.kuda.ua/lenta/7527

 11. тиндра-каландра 12.12.2014 пише:

  автостоп з сім’єю? ти нормальний?

1 Згадки про дану статтю в Інтернеті

 1. Поради для подорожі автостопом

Написати коментар

Ваш email не публікуватиметься.


*