Мобільний телефон чи фотоапарат?

Телефон чи фотоапарат?

Нещодавно у Воробуса зламався мобільний телефон.

Відремонтувати його ніяк не вдається, що вже тільки не робив, а отже я вже починаю задумуватися над тим чи не придбати собі якогось нового. Схоже, що мій телефончик помер.

І тут одразу ж починаю згадувати слова людей, які мені казали що Nokia – це супер. Мої вітання вам. ((((

Купляти новий?

А чому б ні? Та і яке зараз життя без мобільного телефону. Одразу ж у голові проходять слова моєї бабусі, цитую: «Колись люди жили без мобільних телефонів і були досить успішними».

Воно то так, але часи змінилися. Змінюються люди, змінюються традиції і змінюється світ. Можу собі лише уявити, яким буде світ, коли Воробус буде мати років так сімдесять, якщо доживу.

Заговорився…

Так от, повертаюся до теми сьогоднішнього посту – «мобільний телефон чи фотоапарат?».

Що ж вибрати? Ні для кого не секрет, що зараз мобілки нашпіговані різними наваротами. Без фотокамери я вже навіть не уявляю телефончика. А фото таки треба. Буває йдеш містом, побачиш щось чи когось цікавого чого б не сфотографувати. А можливо дівчинка йде симпатична. 😀

І плюс ще одне, коли купляєш телефон, то вже хочеться щоб були всі останні новинки. Воно то так, але чи вони потрібні?

Чи не краще купити найпростіший телефон за гривень триста? Скільки людей, стільки і думок. А за решту грошей прикупити собі фотик?

Якщо є гроші, то відповідь проста – купити і те, й інше. 😀 А якщо постає вибір?

Чому телефон?

Телефон може дзвонити, є інтернет, музика, ігри, відео і так далі. Можу далі перелічувати. Як-то кажуть, все в одному. 🙂

Чому фотоапарат?

А навіщо телефон? Фотоапарат є фотоапарат. Є можливість вибрати з кращою якістю, тобто з мегапікселями, зумами і так далі. А у телефоні, щоб фото було якісне треба вибрати апарат дорогуватий. Чи не так?

Воробус і на далі думає що ж би то купити, а від вас, шановні користувачі блогу, хотілося би почути ваші домисли.

Що краще купити мобільний телефон чи фотоапарат? А можливо нічого не купляти?

P.S. Найближчим часом схоже прийдеться провести цікавий експеримент. Тема його проста – як це жити без мобільного телефону? Моєму старенькому телефону настає каюк. Весело думаю має бути. Якщо вдасться це зробити, обов’язково напишу свої дослідження.

Фото: tsn.ua.Також раджу прочитати:

коментарів - 36 може ще щось напишете?

 1. max 28.01.2012 пише:

  Краще купити мобільний телефон з нормальною камерою. Сучасні камери в смартах роблять хороші фотки.
  Я теж задавався цим питанням, купив телефон з камерою 8 мегапікселів і якість супер.

 2. PVS 28.01.2012 пише:

  як тобі подобається гавNokia – купис обі щось таке: http://www.a1market.com.ua/product/60824

  а в фотоапараті треба ганятися не за мегапікселями, а за характеристиками оптики. Ніколи фігулька в пів сантиметра діаметром не зробить кращої фотографії ніж порядний набір нормальних лінз. В мене зараз в смартфоні 5 мегапікселів, то фотки з нього і близько не дотягують до того, що давав 3 мегапіксельний Olympus. Та що там казати: 0.8 мегапіксельний Kodak кінця 90х років і той робив кращі фотки.

 3. Vorobus 28.01.2012 пише:

  PVS, max, а які у вас телефони, марки? цікаво просто. 😉

 4. Vorobus 28.01.2012 пише:

  PVS пише:

  як тобі подобається гавNokia

  плюсую, то точно.
  8)

 5. Vorobus 28.01.2012 пише:

  До речі, колеги що скажете про телефони з сенсорним екраном? 😮

 6. max 28.01.2012 пише:

  В мене Samsung Galaxy S2. Сенсорний екран значно зручніше ніж по кнопкам тицяти.

 7. Vorobus 28.01.2012 пише:

  max пише:

  В мене Samsung Galaxy S2. Сенсорний екран значно зручніше ніж по кнопкам тицяти.

  та я так тоже кажу, щось мене сенсорні заперли))))) а давно маєш його???? проблем не було? бо я з тими гамнокіями більше справ не хочу мати. :mrgreen:

 8. ELECTRIC 28.01.2012 пише:

  Сучасні мультигаджети дають гарні картинки, котрі для пересічного споживача дарують якість більше ніж достатню для друку фото. Серйозна оптика потрібна лише для друку якихось плакатів :). В мене Нокія стара, комунікатор, 5 мп дає якісь майже таку як старенька майжемільниця Фуджі з 4 мп.

  Маючи сучасний пристрій, маєш інтернет і оперативність. Особисто мій вибір для нового апарату – айфон, хоча я його і не маю наразі :))))))) Але критики про завишені ціни я не сприймаю. Просто варто спочатку скористатись тим пристроєм.

  Але мав справу і з галаксами самсунговими – досить воно так солідно і потужно. В тих самих останніх там такий спалах, що гаплик, фотки робить гарні 🙂

 9. max 28.01.2012 пише:

  ELECTRIC, Дійсно фотки класні зі спалахом в Galaxy. Навіть в повній темноті виходять якісні знімки, чого не було в мене на попередніх телефонах. Я пробував користуватися Айфоном, телефон як телефон. Теж не розумію я такої високої ціни на нього.

  Vorobus недавно купив, проблем нема, тел супер.

 10. Богдан 28.01.2012 пише:

  У мене LG Optimus Black P970, хороший Android смартфон. Видає гарну картинку, коли фотографуєш чи знімаєш відео.

 11. Vorobus 28.01.2012 пише:

  max пише:

  ELECTRIC, Дійсно фотки класні зі спалахом в Galaxy. Навіть в повній темноті виходять якісні знімки, чого не було в мене на попередніх телефонах. Я пробував користуватися Айфоном, телефон як телефон. Теж не розумію я такої високої ціни на нього.

  Vorobus недавно купив, проблем нема, тел супер.

  якщо не секрет яка його ціна? 😳 8)

 12. anasazi 29.01.2012 пише:

  max пише:Я пробував користуватися Айфоном, телефон як телефон. Теж не розумію я такої високої ціни на нього.

  Треба не пробувати, треба користуватися. Тоді і зрозумієте, чому така висока ціна.

 13. Архіваріус 29.01.2012 пише:

  Я би порадив всім звернутися до порад професійних фотографів. А вони всі скажуть, що краще від високопрофесійної камери нема нічого. А ще до комплекту потрібно мати ряд об’єктивів. І в цьому питанні я цілком з ними погоджуюся. А телефон – це просто забавка. В даному випадку для Воробуса. Чим би дитя тільки не тішилося…

 14. max 29.01.2012 пише:

  Архіваріус, Тут і звертатися ні до кого не треба. Звичайно, що професійні фотики роблять якісніші знімки ніж камери в мобілках. З цим же ніхто не спорить.
  Телефон для кого забавка, а для кого зручний інструмент для певних задач.
  Якщо говорити про камеру в телефоні, то мені зручно інколи щось сфоткати, адже телефон завжди при мені. А ситуацій буває багато.

 15. Stakeholder 29.01.2012 пише:

  можна подумати, шо Воробус є професійним фотографом)). Про шо взагалі мова? Прочитавши коменти складається враження, що дехто прийшов сюди розказати, який в нього офуєнний мобільний телефон а не порадити шось Воробусу). Якшо в тебе накрився телефон, то ясен пень треба купувати новий, якшо ти не є фотографом(а на скільки я знаю ти ним не є), то купи собі пристойний телефон з нормальною камерою і його тобі вистачить з головою, ти ше сам будеш здивований якістю його фоток.
  А на рахунок критики Nokia, то я думаю що будь який телефон який ти купиш навряд чи тобі прослужить довше трьох років, та й ти сам цього не захочеш, бо вже максимум через рік почнеш задивлятись на інші. Друге діло це те що до Nokia простягнув свої руки мілкософт, і боюсь що з віндовсом вона дійсно перетвориться на понуре гавнокіо, оскільки все до чого торкається ця корпорація рано чи пізно починає віддавати лайном.

 16. max 29.01.2012 пише:

  Як би не лаяли Нокію, але наразі в неї у моделі NOKIA N8 на сьогоднішній день найякісніша камера у мобілці, а вінда стоїть у переважній більшості юзерів, якщо про Майкрософт говорити.

  Stakeholder, «похвалитися» це ти про мене?

 17. Stakeholder 29.01.2012 пише:

  переважна кількість юзерів також користується IE :facepalm:

 18. max 29.01.2012 пише:

  Глянув у себе на низ екрана і побачив 3 продукта від MS запущеними. Не буду лаяти їх, мабуть. 😕
  http://clip2net.com/s/1x9vj

 19. Stakeholder 29.01.2012 пише:

  правильно, страждай мовчки 😀

 20. Klinch 30.01.2012 пише:

  Apple iPhone 4S – фотоапарат + телефон в одному, це найкращий варіант, без перебільшень, якщо ціна не дозволяє, то Apple iPhone 4, камера звичайно не така, як в 4S, але цілком достойна. Ну а саме слово – Apple означає супер якість, зручність і стиль.

 21. max 30.01.2012 пише:

  Klinch, Слово Apple в перекладі означає яблуко. На рахунок «найкращий варіант» питання спірне.

 22. Взяти самий дешевий телефон + фотоапарат окремо.
  І дешевше буде, і фото набагато краще, і зум буде, і спалах хороший.

 23. Klinch 30.01.2012 пише:

  max, ну я мав на увазі назву одної відомої всім компанії. А варіант дійсно найкращий, бо камера в айФоні 4С Краща за більшість фотоапаратів середнього цінового сегменту майже по всіх параметрах 🙂

 24. diudi 16.04.2012 пише:

  Архіваріус пише:
  Я би порадив всім звернутися до порад професійних фотографів. А вони всі скажуть, що краще від високопрофесійної камери нема нічого. А ще до комплекту потрібно мати ряд об’єктивів. І в цьому питанні я цілком з ними погоджуюся. А телефон – це просто забавка. В даному випадку для Воробуса. Чим би дитя тільки не тішилося…

  тіьки от ціна на таке обладнання захмарна, та і мобільні зеркалки з набором обє’єктивів, мов гантелі. А хороша камера в телефоні – нормальне рішення для повсякдення: завжди під рукою, та і місця не займає.

 25. Архіваріус 16.04.2012 пише:

  diudi, Телефон є телефоном, а гарну камеру він не здатний замінити. Але коли бракує грошей на дорогу забавку, то любий телефон з камерою його замінить, в цьому нема нічого страшного.
  А гантелями слід трохи займатися, вони додають сили та здоров’я. 😀
  Святкуймо! Христос Воскрес!

 26. Stakeholder 16.04.2012 пише:

  Архіваріус, справа в тому що профанам не потрібно корчити з себе професіоналів, професійну камеру вони й так не будуть використовувати на повну, і фотки їхні будуть такими самими як і з бюджетного фотіка

 27. Архіваріус 16.04.2012 пише:

  Stakeholder, Тоді нема чого говорити про ціну. На коромислі воду також носять. 😀

 28. Stakeholder 16.04.2012 пише:

  так власне, люди женуться за дорогими фотокамерами, а потім навіть не взмозі розібратися в їх опціях

 29. bachkur 16.04.2012 пише:

  Любий самсунг на базі Андроїд) камерив них завжди хороші 💡

 30. Архіваріус 16.04.2012 пише:

  Stakeholder, Учитись, учитись і ще раз учитись… :rolleyes:, а камера тут ні при чому.

 31. Stakeholder 16.04.2012 пише:

  Архіваріус, та ради Бога, кожному своє, я наприклад не фотограф і не рвуся в експерти по фотографії

 32. Архіваріус 16.04.2012 пише:

  Stakeholder, Але бути поруч прекрасного, завжди радує душу, адже краса рятує світ… :rolleyes:

 33. Volodymyr-DX 20.07.2013 пише:

  Правду написано вище. Треба не за мегапікселями гнатись у фотоапараті, а за якістю оптики. Років 5 тому я читав цікаву статтю де сказано що в фотоапараті достатньо 4 мегапікселі, щоб робити якісні знимки. 7-12-15 мегапікселів для друку величезних плакатів. Багато хто цього не розуміє і думає що тільки кількість мегапікселів роблять фотоапарат кращим. Саме таку думку навязують продавці, які хочуть продати дорожчі моделі. 💡

 34. Vorobus 20.07.2013 пише:

  Volodymyr-DX, а яка має бути оптимальна оптика? тобто мінімальні параметри?

 35. Volodymyr-DX 20.07.2013 пише:

  Писав-писав, відправив і нічого немає. Знов треба повторяти.
  Я не спеціаліст по оптиці. Просто чув таку думку не раз. Можна наприклад подивитись фото в інтернеті на потрібну модель що зацікавила. Цікаві фотоапарати випускає Fujifilm та General Electric. Наприклад в Алло є зараз за 1 017 грн Fujifilm FinePix S2980 Black та в Розетці він 999 грн. Десь 2-3 місяці в Алло напевно ця ж модель була по акції за 950. За 2 тижні все розібрали. Подібне не дорого випускає General Electric X500 та General Electric X550. Бувають в Розетці. Я бачив пару років тому General Electric в Метро чи в Ашані. Тоді ціна була 1250.

Написати коментар

Ваш email не публікуватиметься.


*