Про вирощування та приготування равликів

вирощування їстівних равликів

Розповідати про переваги равликових – делікатесного продукту в ряді країн Західної Європи, Америки і Південно-Східної Азії – можна довго. Направду, їх м’ясо і ікра володіють не тільки прекрасними смаковими якостями, але і з огляду на вміст великої кількості легкозасвоюваних білків, вітамінів і мікроелементів, надзвичайно корисні, так як мають стимулюючий вплив на організм.

Равликів вирощують на фермах і в домашніх господарствах. Найвідоміші фермери як правило розводять або виноградного равлика (інша назва бургундський), або великих сірих равликів Helix Aspersa Maxima і рідше малих маленьких сірих Helix Aspersa Muller. Щоб подивитися, як виглядає така ферма, і познайомитись із самим процесом розведення – переходьте на сайт https://ukraine.snails-house.com/.

Розведення равликів

Щоби почати розведення, необхідно зібрати стадо – групу равликів. Усі равлики – гермофродити. Хоча вони мають і чоловічі і жіночі репродуктивні органи, вони повинні злучитися з іншим равликом того ж виду, перш ніж вони відкладуть яйця. Деякі равлики можуть діяти як чоловічі особини один сезон і як жіночі – наступний. Інші равлики грають обидві ролі відразу і запліднюють один одного одночасно. У тропічному кліматі спарювання може відбуватися кілька разів на рік. Після спарювання, равлик може зберігати отриману сперму до року, але зазвичай відкладає яйця протягом декількох тижнів. Равлики іноді не зацікавлені спарюванням з іншого равликом того ж самого виду, яка родом з іншого, значно віддаленого регіону. Наприклад, H. aspersa з південної Франції може відрізнятися від H. аspersa з північної Франції.

H. аspersa має білі, сферичні яйця до 3 мм в діаметрі і відкладає їх від 5 днів до 3 тижнів після спарювання. У теплому, вологому кліматі H. aspersa можуть відкладати яйця кожен місяць з лютого по жовтень, в залежності від погоди і регіону. Парування і відкладання яєць починається, коли тривалість світлового дня досягає 8 годин і триває, поки дні не починають ставати коротше.

їстівний равлик

Якщо Ви керуєте кліматичними умовами для отримання більш раннього виводка, розмір і кількість равликів які дозрівають, на наступний рік збільшиться.

Успішне вирощування равликів вимагає правильного підбору обладнання та пристроїв, включаючи:

  • огороджене трав’яне місце для вирощування;
  • пристрої для вимірювання вологості, температури, вологості ґрунту, освітленості, вимірювання ваги і розміру равликів;
  • лупа (щоб бачити яйця равликів).

Вам також може знадобитися обладнання для управління кліматом (температура і вологість), регулювання вологості (наприклад, система розбризкувачів, щоб утримувати равликів живими і система дренажу), забезпечення світла і затінення, і захисту від шкідників і хижаків. Ви будете мати кращі результати, якщо ви використовуєте равликів одного виду і покоління.

Ферми з вирощування равликів можуть бути на відкритому повітрі; в будівлях з керованим кліматом; в закритих системах типу пластмасових тунельних будівель або «оранжерей». Крім того, равликів можна розмножувати в закритих приміщеннях, а потім (через 6-8 тижнів) поміщати в зовнішні садки для дорощування.

равликова ферма

Для равликів підходить помірний клімат (15-23ºС) з високою вологістю (75-95%) ,хоча більшість видів може витримувати більш широкий діапазон температур. Оптимальна температура – 21ºС для багатьох видів. Коли температура восени опускається нижче 7ºС, равлики зимують. Коли температура підвищиться трохи більше ніж 26ºС або умови стануть занадто сухими, равлики впадають в сплячку. Вітер також шкідливий для равликів, тому що він прискорює втрату вологості, а равлики повинні її зберегти.

Равлики потребують вологого навколишнього середовища, та все ж Ви повинні висушувати затоплений ґрунт, щоб зробити його придатним для равликів. Точно так само і дощова вода повинна швидко дренуватися. Равлики дихають повітрям і можуть потонути в надмірно вологому середовищі. Вологість ґрунту у 80% є найбільш сприятливою. У нічний час вологість повітря більш ніж 80% підсилює життєдіяльність і зростання равликів.

99% життєдіяльності равликів, включаючи харчування, відбувається в прохолодний, темний нічний час, при цьому пік припадає після того як мине 2-3 години від настання темряви. Нічна роса допомагає равлику легше пересуватися.

Равлики вважаються дозрілими, коли в основі раковини сформується потовщення – «губа». Для H. aspersa, комерційна вага – 8 грамів або більше.

Приготування равликів

Для приготування равликів необхідно точно дотримуватися технології, щоб запобігти харчовому отруєнню. Щоб підготувати живих равликів до кулінарної обробки видаліть мембрани (якщо такі взагалі є). Залийте равликів водою, щоб вона покрила їх повністю. Слиз, що виділяється равликами, зробить воду білою. Замініть воду кілька разів протягом 3-4 годин. Промийте кілька разів під проточною водою, поки не залишиться жодного слизу. Помістіть равликів в холодну воду і доведіть до кипіння. Кип’ятіть приблизно вісім хвилин, потім злийте воду і знову залийте їх холодною водою. Голкою або маленькою виделкою витягніть равликів з їх раковин. Видаліть нутрощі, і відріжте усі чорні частини. Далі готуйте згідно з вашим рецептом.

страва з равликів

Ще дуже смачні консервовані, мариновані, копчені та інші равлики. З асортиментом можна ознайомитись тут: https://ukraine.snails-house.com/konservovani-escargot.

У більшості рецептів равлики готуються як гострі страви, гострота яких забезпечується застосуванням різних приправ, це часник, чорний, червоний і запашний перець, різноманітна зелень, терті горіхи та ін. Такі страви, володіють прекрасними смаковими якостями, але не можуть, зрозуміло, застосовуватися як дієтичні продукти. Регулярне вживання равликів в їжу, так звана “равликова дієта” сприяє профілактиці шлункових захворювань, виведенню з організму радіонуклідів, рекомендується при порушеннях ліпідного обміну. Особливу цінність при цьому має те, що при вживанні м’яса равликів з організму виводиться надлишки холестерину.

Порожні раковини, які використовуються для сервірування деяких страв, кип’ятять з содою близько години, промивають в чистій воді і просушують. Подібна обробка дозволяє використовувати раковини багаторазово.

Автор статті: Януся.Також раджу прочитати:

коментарів - 2 може ще щось напишете?

  1. Вертоліт 28.07.2019 пише:

    А навіщо нам всякі польські равлики? В нас в Молоці є ферма ЗахіднийРавлик
    http://www.zakhidnyy-ravlyk.com/ там можна приїхати на екскурсію і покуштувати цей делікатес . Навіть при бажанні можна купити собі додому. На рахунок приготування є момент потрібно воду солону з оцтом заливати тоді равлик інтенсивніше віддаватиме слиз.Також обов’язково потрібно соус з яскраво вираженим смаком щоб зготувати равлика бо сам по собі чесно кажучи він не смачний. Мої улюблені сосуси це мпсло-часник або вино-трави

Написати коментар

Ваш email не публікуватиметься.


*