Від дифтерії захиститись можна лише щепленням

Щеплення

А я сьогодні отримала щеплення від дифтерії/правця. Вакцина АДП-М. Індійська. Безкоштовна. Побічних реакцій нема.

Чому від дифтерії?

Тому що зараз ця гидота розповзається країною. Вже 2 випадки у Києві підтверджено лабораторно, 1 - у Тернопільській області. В Ужгороді - до 10. Я пропустила обов’язкову ревакцинацію у 28 років (через 10 років після останньої, яку роблять у 18 років). До того всі дитячі ревакцинації у мене є.

Тому, мені потрібно було зробити одне щеплення. Зважаючи на небезпечність цієї хвороби і високу летальність, побігла вакцинуватись.

Як все проходило?

1. Записалась через Хелсі.мі до сімейного лікаря, з яким підписала декларацію.

2. Прийшла на свій час на прийом. Мене оглянули, виміряли температуру, тиск і ЧСС. Я заповнила згоду пацієнта на щеплення з анкетою. Питання стосувались наявності/відсутності алергічних реакцій, хронічних захворювань та важких станів. Лікар завела на мене спеціальну Карту імунізації, куди будуть заноситись усі мої щеплення. Детально пояснила мені, що це за вакцина, як вона діє і які можливі побічні реакції. Сказала, що сама вакцинувалась нею ж - перенесла добре. Але раптом що - я можу до неї звернутись.

3. Пішли у маніпуляційний кабінет. Там мені показали флакончик з вакциною і звернули увагу на маленький світло-бузковий квадратик на етикетці. Коли він світлий - це означає, що терморежим зберігання витриманий правильно. Для порівняння показали вже використаний флакончик. На ньому квадратик був значно темніший.

4. Щеплення зробили. Акуратно, швидко і майже безболісно. Трохи посиділа, вдяглася і пішла з чоловіком додому.
Нічого страшного у вакцинації немає. Друзі, будьте відповідальними! Вакцинуйтесь! Від дифтерії захиститись можна лише щепленням. А це дуже небезпечна хвороба.

Оголошую флеш-моб! Хто вже встиг отримати щеплення - ставте лайк і пишіть у себе на сторінці, де і коли вакцинувались і як все пройшло. Запрошуйте вакцинуватись своїх друзів, колег, знайомих. Відновимо колективний імунітет!Також раджу прочитати:

1 коментар може ще щось напишете?

  1. SinDega 31.10.2019 пише:

    і не тільки… достатньо мати сильний імунітет

Написати коментар

Ваш email не публікуватиметься.


*