facebook

Про громадський транспорт у Львові

львівський тролейбус

Вчора довелось мені переїхатися громадським транспортом. На перший погляд нічого аж такого неординарного, бо люди користуються послугами тролейбусів, трамваїв і маршрутних таксі чи не кожного дня. Не всі ж мають власне авто чи можуть їздити на таксі. З нашими зарплатами навряд чи багато хто собі дозволить таку розкіш.

Тому, що маємо, те і маємо.

А умови проїзду як були поганими, так і ними залишаються. Водії, що хочуть, те і роблять. Завжди задаю їм питання: чому як пасажира підбирати, то можна всюди - і на світлофорі, і посеред проїжджої частини, і на мості, а якщо ви зійти хочете, то хіба що зупинка, зупинка і більше нічого від них не почуєш.

Про те, як ви їдете у тій маршрутці, я вже не говорю. Салон часто набитий так, що навіть стояти неможливо, а водій все ще зупиняється і набирає людей і набирає. І ми ще в Європу хочемо йти?

А у моєму випадку одна пасажирка ще пса якогось везла, що смерділо на весь салон.

А з їхніми дайте 25 копійок – це вже можна складати цілу історію. Не встиг зайти у маршрутне таксі, як тільки і чути ці слова.

Тепер до трамваїв і тролейбусів. Вони нічим не кращі, хіба що вміщують більше людей. Тут свій прикол: або він застрягне по дорозі, або ж з квитками запара. Всі сідають на передні двері, а як той квиток купити – невідомо. Змушений штовхатися, якщо ж ні, то контролери відразу ж вас вислідять і почнуться нудні, як світ, слова на кшталт: «штраф, ви оштрафовані».

львівський трамвай

Вчора ж почув від знайомих новину про громадський транспорт. Згодом знайшов її і на Zikу. Виявляється, Львівелектротранс планує підняти ціну за проїзд у трамваях і тролейбусах Львова з однієї гривні до гривні 50 копійок. Що не рік, то нове подорожчання.

Що ви думаєте, що ціну у маршрутних таксі не збільшать? Звісно, що і вона може піднятися. А якою ще буде ця ціна? Знову видумають щось оригінальне і поставлять ціну наприклад у дві гривні десять копійок. І так всі набридли з їхніми дайте 15 копійок, 25 копійок чи гривню 25 у магазинах, а тут ще і у маршрутних таксі чи тих же трамваях будуть діставати.

Сподіваюся, що такого не буде.

Щодо збільшення ціни проїзду, то звісно, що її піднімати потрібно, але за умови покращення умов проїзду пасажира. Ті ж трамваї повинні з приходом зими обігріватися, а не так, що зайдеш у нього, а у салоні ще холодніше, ніж на вулиці.

Щодо маршруток, то хочеться нормального проїзду, а не суцільної штовханини, а то поки з центру заїдеш, скажімо, у мікрорайон Сихів, всі кості можуть тобі переламати.

Отакі-то справи. Час все розставить на місця. Дякую за увагу.
 

коментарів - 8 може ще щось напишете?

 1. YurOK 26.11.2010 пише:

  Пригадую, як ще кілька років на маршрутних таксі їздили такі маленькі Мерседеси – оце було шось з чимось…. як напхається повна маршрутка людей – то і до вікна не нагнешся щоб подивитись де ти є. 😛

 2. Stakeholder 26.11.2010 пише:

  Та тут немає навіть про що дискутувати, транспортна інфраструктура у Львові практично відсутня, всі хто хоч раз бував у ЄС зрозуміє що в нас не громадський транспорт, а пародія на нього, особливо марштутки, це взагалі повний ппц. Залишається тільки сподіватись що до Євро 2012 чиновники виконають обіцянку замінити всі маршрутки нормальними автобусами, бо передавання грошей з задніх дверей на передні і водій який однією рукою крутить баранку, другою дає здачу, одним краєм ока дивиться на дорогу а іншим рахує скільки зайшло людей буде справжнім шоком для туристів. І коли ставлять нові автобуси на маршрути потрібно навчити їх водіїв ними користуватись, бо наприклад в таких автобусів є електронне табло на якому можна подавати більше інформації для пасажирів, вулиці, зупинки і т.д., так ні, в нових автобусах як і на задрипаних маршрутках клеять з внутрішньої сторони лобового скла папірець з цифрою…Та й замінити транспорний склад це ще половина діла, потрібно створити також цілий злагоджений механізм оплати за послуги громадського транспорту, з нормальним продажом білетів , обладнати транспорт електронними компостерами, щоб врешті решт в ньому перестали світитись купюри і копійки, а також інформаційну інфраструктуру, відповідні служби контролю за роботою транспорту і так далі. Для цього потрібно ліквідувати всі ці численні приватні фірми які володіють 5-10 маршрутками і ні за що не відповідають. Повинна бути одна комунальна структура на державному контролі, і таким чином чітка регуляція цін на проїзд. Також потрібні нормальні зупинки з таблицями на яких є інформація які маршрути тут зупиняються, і який їхній графік, одним словом все як у людей.

 3. ARMIKRON 26.11.2010 пише:

  ..Наприклад в Херсоні маршрутка по місту коштує 2 грн .. розраховуешсі тіки коли виходиш … і побачити їх переповненими мона дуже рідко … а такого як трамваїв тут нема
  водії в принципі теж кадри … але посадку і висадку роблять тіки у відведених для цього місцях … ..

 4. Архіваріус 27.11.2010 пише:

  ARMIKRON пише: ..Наприклад в Херсоні маршрутка по місту коштує 2 грн .. розраховуешсі тіки коли виходиш … і побачити їх переповненими мона дуже рідко … а такого як трамваїв тут нема
  водії в принципі теж кадри … але посадку і висадку роблять тіки у відведених для цього місцях … ..

  Цікаво, звідки пішла назва Херсон? 😀

 5. старий пес 28.11.2010 пише:

  найліпше фіров сі переїхати

 6. russo turisto 28.11.2010 пише:

  Архіваріус пише: Цікаво, звідки пішла назва Херсон?

  Херсон построил Армикрон

 7. За маршруткой пешком беги.

 8. AND 17.08.2016 пише:

  Сьогодні дорогою на роботу намагався зупинити в межах зупинки 32маршрут!
  В результаті догнав на пішоходному переході, мало того на запитання водію
  – для кого зупинка?
  – для тебе! Що ти хочеш!

  Не перший раз неприємні ситуації з 32маршрутом.
  Нажаль таке враження що набирають на роботу хто краще вміє хамити

Написати коментар

Ваш email не публікуватиметься.


*