Подорож автомобілем за кордон

автотуризм

Ніколи не завадить зайвий раз відвідати нові країни та переконатися, що світ такий дивовижний та повний нових вражень, тим паче, якщо є лишні на це кошти.

Мандрівка – це завжди приємно. Один старий знайомий завжди мені говорив: "Людина, котра не хоче мандрувати - або знайшла своє місце у житті, або нарешті втомилася від подорожей". Власне, важко зрозуміти тих людей, котрі втомилися від подорожей. Адже наша планета Земля така велика. Якщо думати у великому маштабі. Просто завжди потрібно пробувати щось нове, альтернативне, неординарне.

Сьогодні ми подискутуємо з цього приводу. Мова буде вестися про подорож на власному авто за кордон.

Ті, хто мають власну автівку та володіють досвідом автоподорожі, задумувалися вже над тим, як чудово було б поколесити через всю Європу власним транспортним засобом. Така подорож має багато переваг. Однією із перших можна виділити значне заощадження. Проте, ця мандрівка потребує ретельної підготовки та серйозного планування.

Готуй сани влітку!

Перш ніж задаватися маршрутом, потрібно все спланувати , щоб унеможливити ймовірність виникнення небажаних ситуацій. Отож, є кілька важливих пунктів, котрі потрібно розглянути. Перший пункт – візові формальності. Сусіди нашої держави увійшли до Шенгенської зони. Тепер автомобільна подорож Європою простіша і заразом не так легко отримати цю візу. Декілька порад щодо оформлення та правил отримання Шенгенської візи можна взяти звідсіля.

Другим важливим пунктом є бронювання готелів. Про готель та проживання за кордоном ми вже розглядали в одному із дописів. Лише додам, що бронювання можна здійснити кількома способами. Зробити це самотужки (скажімо через сайти hotelein.com.ua, venere.com, hostelbookers.com, hrs.com, можна орієнтуватися на відгуки з сайту hotels.com або booking.com). Проте, надзвичайно важливо опиратися краще на досвід знайомих чи товаришів, котрі вже подорожували і можуть щось солідне відрекомендувати.

Будьте обережні у виборі місця проживання та бронювання. Ось рейтинг найбільш брудних готелів - www.tripadvisor.com. Є також різні нюасни з готелями. Важливо чітко дотримуватися графіку подорожі. Ціна на номери, які ви замовили на певні дати, може бути змінена. До прикладу, восени В Єпропі проводяться безліч виставок, на які приїздять різні особи з усього світу. Готелі під ції події коректують прейскуранти. Не раз траплялися випадки, коли мадрівники приїздили на день пізніше, а ціни вже були в кілька раз більшими. Тому, коли забажаєте затриматися біля мальовничого селища, що знаходиться біля в’їзду у Париж, або біля річки Нотець, що у Польщі, пам’ятайте - гроші за зазделегідь заброньований номер навряд чи повернуть.

Альтернативний спосіб - скористатися послугами туристичної агенції. Власне останні пропонують чималі варіанти автотуризму та різні тури. Зазвичай у вартість такого туру буде входити: проживання у готелях, віза в’їзна, зелена картка на автомобіль, послуги з оформлення туру, медична страхівка.

“Зелена картка” – це страхування цивільної відповідальності. Якщо закордоном відбудеться ДТП, ця автостраховка повинна покрити витрати другого учасника аварії на ремонт його машини. Потрібно пам'ятати, що вона страхує тільки так звану третю сторону.

Отож, дуже важливо планувати подорож правильно і бути підкутим, якщо ви надумали здійснити подорож автівкою. З одного боку подорож автомобілем можна уявляти так: куди захотів, туди і поїхав, де побажав, там і переночував. Зупиняєшся де і коли хочеш, дивишся що хочеш. Однак так звана мрія потребує підготовки. Тому перший висновок,які радять експерти - якщо ваш паспорт “чистий” ,в плані подорожей я маю на увазі ;), то починати мандріку на автомобілі звісно не потрібно і не бажано. Адже можна зустрітися з неабиякими труднощами. Краще свою туристичну біографію почати з відвідин Європи іншими способами, наприклад туром з друзями використовуючи автобус-перевізник.

візи

Кілька слів і про сани

Ну що ж, для тих хто все таки вирішив здійснити подорож, третім пунктом буде – підготовка вашого транспортного засобу. Адже до вашого авто висуваються не менше вимог, ніж до вас самих.

Наприклад якщо водій буде керувати автомобілем за дорученням то потрібно буде пройти наступну процедуру. Звернутися до ДАІ за місцем прописки, або отримати реєстраційне свідоцтво. Якщо ваша машина взяти у кредит, потрібно звернутися до банку за листом, у якому буде зазначено, з сторона кредитора не заперечує про закордонні подорожі. Відповідно без вищезазначених документів вас просто не випустять за межі України. Якщо ваш автомобіль з тюнінгом та різними “прибамбасами” доведеться розпрощатися з ними – за кордон випустять автомобіль, який точно відповідає інформації техпаспорта. Якшо скло тоноване – його доведеться замінити на звичайне, якшо воно звісно виготовлене не заводом-виробником.

Європеці ставлять також наступні вимоги до автомобіля: наявність знаку аварійної зупинки, буксированого тросу, запесна колесо і основна гума з протектором глибоною не менше 4 мм, знак UA який буде розміщено на задньому склі, набір запасних лампочок для фар та ліхтарів. Також окремо слід віднести аптечку та вогнесник, які мають бути куплені не раніше півроку до подорожі. Аптечка має складатися з 18 предметів – це так звана євроаптечка .

Власне щодо останньої верують неабиякі дискусії. Адже до Євро-2012 Міністерство Здоров’я планує примусити перейти всіх водіїв на євроаптечки змінивши відчизняні. Різниця цих аптечок в тому що в українських присутні різні медикаменти, навіть буторфанол тартрат – сильнодіючий анальгетик. Євроаптечка містить приблизо такий перелік: покривало для ніг, бинт, марля, йод. Власне цей перехід має свої плюси і мінуси. Але це вже інша тема.

Продовжуючи тему про набір автомобіліста за кордоном слід додати, що GPS-навігатор слід взяти з собою, адже він вам стане у пригоді. А ось у дома слід залишити “антирадар”. Наприклад, якщо у вас шипована гума у низку країн, як у Польщу, вас не пропустять. Також автомобіль не пропустять, якщо у нього є значне ушкодження кузова чи на лобовому склі є тріщини. Не слід брати додаткові каністри з бензином, оскільки їх просто конфіскують. Загалом це основні важливі нюанси, які вам потрібно знати.Підсумовуючи додам, що фахівці радять їздити за кордон на іномарках не старше 5 років.

Європейські дороги

Важливо також ознайомитися з правилами поведінки на автобанах, незнаючи та недотримуючись цих правил можна втратити чималу кількість заощаджень.

Якщо ви вирішили взяти у подорож дитину, якій менше 8 років, обов’язковою умовою є дитяче сидіння. В країнах ЄС в день заведено їздити з увімкненим ближнім світлом, а не з протитуманними фарами. Їх вмикають лише при тумані чи в темний час доби. Ще й слід закарбувати у пам’яті, що якщо ви прямуєте по дорозі однієї з європейських країн – говорити за мобільним телефоном за кермом не слід, а також їздити без ременя безпеки. Карається також і перевищення швидкості. Перед заїздом на платний автобан необхідно купити спеціальні стікери, оплата за користуванням автобаном. Коштоють стікери всередньому 8-12 євро за 100 кілометрів. Європейські закони суворі і таке порушення виллється вам у чималу копійку – точніше ця копійка може становити половину вартості вашої подорожі.

Сумно визнавати, що у нашій державі люди не дотримуються цих простих правил і продовжують їздити без ременів бепеки та балакають по телефонах. До речі, дорожня поліція у Європі хабарів не бере. Відсутність цих самих стікерів, наприклад, може вартувати вам до 300 євро штрафу.

Післямова

Щодо обрання маршруту подорожі слід додати кілька слів. Помічником у цьому стане Інтернет. Є різні сайти які пропонують розробки власних маршрутів. Ось наприклад de.map24.com або maporama.com. У пригоді стануть і форуми, де можна вичитати про ту чи іншу поїздку, обмінятися досвідом. Не забуваймо й живе спілкування, до прикладу, бесіда з товаришами котрі можливо мають досвід таких подорожей і можуть порадити маршрути та країни в яких побували.

Щасливої дороги!Також раджу прочитати:

коментарів - 7 може ще щось напишете?

 1. данило 28.08.2010 пише:

  залежность куди їхати

 2. старий пес 28.08.2010 пише:

  Ше бись написав як там на фірі заїхати!

 3. Архіваріус 28.08.2010 пише:

  старий пес пише: Ше бись написав як там на фірі заїхати!

  Старому псу потрібно в буді сидіти, а не по заграницях вишустувати. 😀

 4. данило 29.08.2010 пише:

  старий пес пише: Ше бись написав як там на фірі заїхати!

  пси не їздать вони бігають 😀

 5. Nestor 29.08.2010 пише:

  старий пес пише: Ше бись написав як там на фірі заїхати!

  старий пес мав би знати – вісьта, гайта, тпру, вйо 😀

 6. zars 29.08.2010 пише:

  Nestor пише: старий пес мав би знати – вісьта, гайта, тпру, вйо

  …а ше – “гов!” і після кожної команди – “бля…”

 7. старий пес 29.08.2010 пише:

  Nestor пише: старий пес мав би знати – вісьта, гайта, тпру, вйо

  та то я знаю, я сі питав яков дорогов їхати бо всюда такі во знаки поначіплєли
  http://adrive.by/img/rr/signs/3_8.png

Написати коментар

Ваш email не публікуватиметься.


*