Інтерв’ю із фотографом Романом Туписем

Роман Тупись

Наш сайт і на далі продовжує вас знайомити із цікавими особистостями, а їх по цілому світі, що не кажіть, багато. Сьогодні у нас в гостях фотограф Роман Тупись.

– Доброго дня, пане Романе, перше питання яке я вам задам наступного плану, як ви потрапили на наш сайт?

На Ваш сайт потрапив через хорошого друга.

– Що можете сказати про нього, а саме що у ньому подобається, а що ні?

Подобається що є багато цікавих тем, а також те, що його автор цікаво пише про різні речі, не сухо, а із гумором. Про погане нічого не можу сказати, так як я відкрив цей блог для себе нещодавно.

– Переходимо до вас, як виникла ідея стати професійним фотографом?

Фотографією захоплювався давно. Спочатку це було хобі. Але з часом зрозумів, що це вже щось більше, без цього не уявляю своє життя. Отримую задоволення від зйомки, спілкування із людьми, даруючи їм радість від фото.

– Що потрібно для того щоб стати хорошим фотографом?

Для того щоб стати хорошим фотографом насамперед потрібне велике-велике бажання і наполегливість, без цього нічого не буде. Потрібно також навчитися бачити і ловити моменти життя і ніколи не здаватись, незважаючи на різноманітні труднощі, помилки та проблеми. Також постійне навчання і вдосконалення вмінь.

– Яка з ваших робіт, на даний час, вам найбільше сподобалася?

На даний час мені найбільше подобається моя остання робота Perepetuum mobile.

– Де ви берете костюми для своїх історій?

Буває по-різному, це вже вирішуємо разом із людьми. Дещо вони дістають із реквізиту, дещо я. Це спільна робота, яка зближує із людьми, що у подальшому допомагає під час фотозйомки.

– Чи дорого зараз коштує професійна фототехніка?

Професійна фототехніка коштує дорого, але вона відпрацьовує свої гроші сповна.

– Чи згідні ви з думкою, що фотографом може стати будь-хто, тільки треба мати бажання ?

Звичайно що кожен може робити хороші фото. А от якщо вже ви вирішили займатись фотографією, то потрібно розвивати своє вміння, здобувати знання, постійно навчатись чомусь новому, багато практики і все у Вас вийде. Вірте у свої сили.

– Чи існує зараз попит на фотографів?

Попит на фотографів існує. Зараз найбільша проблема у тому, що кожен хто купив дзеркальний фотоапарат вважає себе фотографом. Є такий вислів: “Купив піаніно – піаніст, купив фотоапарат – вже фотограф”. В результаті отримуємо неякісний продукт та перенасичення фотографами.

– Які місця вам подобаються фотографувати і чому?

Люблю фотографувати місто та людей які у ньому живуть, як вдень так і ввечері, коли запалюються ліхтарі. Чому? Кожного разу можна побачити щось нове у здавалося б вже знайомому. А вечірня зйомка у місті завжди непередбачувана, тим і цікава.

Також читайте:   Сергій ВЛАДИКО: «Підніметься Україна – підніметься і наш футзал»

Також люблю фотографувати природу, найбільше водоспади та річки, особливо гірські. У них є щось загадкове і намагаюсь передати це на своїх світлинах.

– Чи були у вас казуси під час зйомок і які?

Звичайно що бували казуси, так би було не цікаво;) Бувало коли приходиш на зйомку, а тобі кажуть, що того то нема, чи там того, чи обстановка не та і вже на місці стараєшся викручуватись і вирішити що робити і як знімати далі.

Одного разу у м. Яремче фотографував із мосту водоспад, вже вечір, тому знімав із штатива. Якісь люди проходили по мосту і зачепили штатив досить сильно, він захитався. Ще б трохи і фотоапарат міг опинитись у бурхливому потоці. Треба було бачити моє лице, я напевно зблід був у той момент. На щастя все обійшлося переляком. Я зробив зауваження людям, вони вибачились, але толку би мені було із їхніх вибачень якщо б апаратура полетіла у воду із висоти.

Під час фотозйомок жанру у місті, буває деякі люди проти того щоб їх фотографували, бувало навіть погрожували розбити фотоапарат. Тому треба завжди бути на поготові. А є люди навпаки, яким подобається що вони потрапили в кадр, і вони ще й підійдуть, запитуються як вийшло, із ними можна поговорити.

Ось такі бувають випадки.

– Чи є у вас ще захоплення окрім фотографій?

Крім фотографії захоплююсь також активним спортом: сноубордом, люблю кататись на велосипеді, плавати, займаюсь у тренажерному залі. Також люблю читати цікаві книжки, подорожувати та готувати.

– Яка ваша найзаповітніша мрія?

Вона є, але давайте це залишиться моєю таємницею.

– І як без наступного запитання, що ви можете сказати про сьогоднішніх дівчат?

Сьогоднішні дівчата, як і колись змушують хлопців, чоловіків боротись за їхнє серце і кохання. Поганою рисою теперішніх дівчат є те що багато хто із них курить, вважаючи що це є модно і що хлопцям це подобається. Принаймні для мене це неприйнятно. Але ж не всі дівчата такі. Я ще не знайшов своєї єдиної, але вона десь є і ми із нею обов’язково зустрінемось.

– Насамкінець, щоб ви хотіли побажати нашим відвідувачам?

Бажаю побільше хороших і вдалих фотографій 🙂 У світі багато цікавого, просто оглядайтеся частіше навколо та ловіть моменти життя. Цікаве поряд.

Ми у свою чергу дякуємо пану Роману за цікаву бесіду і бажаємо йому успіху в його не легкій праці.

Якщо ви хочете зв’язатися із паном Романом Туписем, то його контактні дані наступні:

тел.: 050 978 76 25
e-mail: photography.roman.t@gmail.com.

Автор статті: Vorobus.Також раджу прочитати:

коментарів - 18 може ще щось напишете?

 1. VIK 05.07.2011 пише:

  Хотів запитатися в пана Романа – якими фотіками, об”єктивами та вспалахами Ви фотографує (фотографував раніше)?

 2. РоманТ 06.07.2011 пише:

  Фотографую на Canon 450D. Об’єктиви Canon EF 50mm f 1.8 та Canon EF-S 18-55mm. Користуюсь спалахом Canon Speedlite 580EX II. Найулюбленіший об’єктив це 50 1.8 🙂

 3. VIK 06.07.2011 пише:

  непоганий фотік, але троха застарілий
  Зараз в ході марк 2, 7д )))))

 4. YurOK 06.07.2011 пише:

  Взагалі треба Ніконами користуватись 🙂 – НІКОН це класно

 5. VIK 06.07.2011 пише:

  YurOK пише: Взагалі треба Ніконами користуватись – НІКОН це класно

  Кенони кращі )))

 6. РоманТ 06.07.2011 пише:

  VIK пише: непоганий фотік, але троха застарілий

  Зараз в ході марк 2, 7д )))))

  це не заважає робити хороші фотографії. Потрібно трошки більше прикласти зусиль для отримання хорошого результату.Взагалі то фотоапарат це лише інструмент. Так само як у художника пензель, у музиканта музичний інструмент. Є цікава стаття на цю тему http://www.kenrockwell.com/tech/notcamera_russian.htm
  рекомендую прочитати.

  YurOK пише: Взагалі треба Ніконами користуватись – НІКОН це класно

  не має значення Нікон чи Кенон. Відповідь вище все пояснює

 7. РоманТ 06.07.2011 пише:

  Є одна фраза, даруйте що на російській, але хочеться процитувати: “Лейка, шмейка. Камера не имеет значения ни на грош. Они только запечатлевают то, что вы видите. А вы должны ВИДЕТЬ.”

 8. YurOK 06.07.2011 пише:

  РоманТ пише: Є одна фраза, даруйте що на російській, але хочеться процитувати: “Лейка, шмейка. Камера не имеет значения ни на грош. Они только запечатлевают то, что вы видите. А вы должны ВИДЕТЬ.”

  Ото відрубав так відрубав…. виходить шо різниці нема між мильничкою і повноматричною зеркалкою? шось тут нестикується

 9. YurOK 06.07.2011 пише:

  VIK пише: Кенони кращі )))

  НІКОН — НІКОН — НІКОН

 10. РоманТ 06.07.2011 пише:

  YurOK пише: РоманТ пише: Є одна фраза, даруйте що на російській, але хочеться процитувати: “Лейка, шмейка. Камера не имеет значения ни на грош. Они только запечатлевают то, что вы видите. А вы должны ВИДЕТЬ.”
  Ото відрубав так відрубав…. виходить шо різниці нема між мильничкою і повноматричною зеркалкою? шось тут нестикується

  є різниця, у користуванні та функціях, але якщо ви не вмієте бачити кадр і не маєте знань, то ніяка супер-пупер наворочена техніка не допоможе, будь то Нікон, Кенон чи ще щось.
  Людей в першу чергу цікавлять якісні фото, а то чим вони зняті то інше. Дехто не вірить що знято на 450Д каже: “… і невже ви зняли ось ці кадри цим фотоапаратом.” Ось так..

 11. Пан П 06.07.2011 пише:

  YurOK пише: VIK пише: Кенони кращі )))
  НІКОН — НІКОН — НІКОН

  Ні фіга, самий кращий (і заодно самий давній) фотік – то людські очі 🙂

 12. VIK 06.07.2011 пише:

  Роман, різниця між фотіками є і велика + ще має бути класний об”єктив, адже картинку малює саме об”єктив, а фотік сберігає цю картинку в свою матрицю. Якщо + фотограф має знати хоча б основні функції, а краще всі можливості свого апарату – Це технічна сторона!
  Є ще інша сторона медалі – це вже залежить від людини-фотографа – саме відчувати момент зйомки та забезпечити сюжет або композицію, щоб фотографії були творчі (зроблені з душею), а не просто так нащолкані!

 13. VIK 06.07.2011 пише:

  YurOK пише: VIK пише: Кенони кращі )))
  НІКОН — НІКОН — НІКОН

  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 14. YurOK 06.07.2011 пише:

  VIK пише: YurOK пише: VIK пише:

  НІКОН — НІКОН — НІКОН

 15. VIK 06.07.2011 пише:

  Прочитав статтю http://www.kenrockwell.com/tech/notcamera_russian.htm.
  Але не зі всім я би погодився….Таке враження, що стаття троха застаріла! Цифра вже давно перегнала плівочні фотіки!
  Ну і різниця між апаратурою звісно, що є!!!
  Мильницю можна порівняти з запорожцем, а проф фотік – з мерседесом…обидва їздять,але різниця в класі дуже відрізняється! Так само, якщо порівняти 2 проф. фотіка, по аналогії – 2 мерседеса, один більш сучасний ніж інший…І так само різниця є…правда якщо мета полягає кудись добратися, то це можна зробити і на запорожці! Все одно їздити потрібно вміти на любій машині, не залежно чи то мерседес чи то запорожець! Отак само і з фотоапаратами. Якщо береш в руки більш сучасний фотік, то одразу відчуєш різницю…з тими навиками (технікою), що ти можеш зробити на свому старому фотіку, на новому – все набагато якісніше виходить! Правда до нового теж треба троха часу, щоб звикнути. Але на новому, як правило, більше є можливостей :))))
  P.s. А в цілком стаття не погана! 8) 8) 8)
  P.s.s.Згідний, що фотік за міліон доларів чи мільярд з золота і діамантами – тут ні дочого! Я мав на увазі щоб ціна і якість були відповідні!

 16. VIK 06.07.2011 пише:

  YurOK пише:
  НІКОН — НІКОН — НІКОН

  та стравися тим Ніконом!
  ггг

 17. pvs 06.07.2011 пише:

  Я теж за НІКОН!!!

 18. VIK 06.07.2011 пише:

  pvs пише: Я теж за НІКОН!!!

  я і не сумнівався 😉

Написати коментар

Ваш email не публікуватиметься.


*